Fot. Jacek Zdrojewski

Michał Bronikowski i Adam Jasser w " O świcie w Onecie" komentują tweet marszałka Terleckiego w kontekście wizyty Prezydenta Joe Bidena w Europie. Tweet jaki był każdy kto ma trochę rozumu potrafi ocenić. Autorzy wszak konfrontują go z " przesłaniem z jakim na serię spotkań ze światowymi przywódcami przybywa do Europy prezydent Joe Biden. Jego intencją jest wzmocnienie działań Zachodu wobec niedemokratycznie i ekspansjonistycznie nastawionej Rosji. Przyjeżdża z przesłaniem o konieczności wspólnego działania wobec wyzwań, jakie dla demokracji, światowego ładu i pokoju niesie zachowanie Rosji i Chin. I przypomina, że Stany Zjednoczone muszą przewodzić światu z pozycji siły"
Autorzy piszą te słowa ze śmiertelną powagą wiedząc, jak sądzę, o bezwarunkowym podpisaniu przez USA przedłużenia porozumienia New Start / traktat o ograniczeniu zbrojeń strategicznych /oraz o zniesieniu sankcji na firmy budujące Nord Stream 2.
O świcie zdarza się pisać różne bzdury. Jednak z takim propagandowym bełkotem i jawnym zakłamywaniem faktów dawno nie miałem do czynienia.
 
 
                 Przewodniczący Polskiej Lewicy
 
                                   Jacek Zdrojewski