W związku z napływaniem do Zarządu Polskiej Lewicy wielu sprzecznych informacji na temat aktualnie panującej pandemii koronawirusa w Polsce oraz skandalicznym według naszych rozmówców nie przygotowaniem służby zdrowia do pełnienia swoich obowiązków. Zwracamy się do Pana Ministra z następującymi pytaniami:

  1. Czy prawdą jest, że szpital w Łomży jest nieprzystosowany do pełnienia funkcji szpitala zakaźnego i w związku z faktem poinformowania o tym mediów została odwołana ze stanowiska dyrektorskiego Pani dr Joanna Chlińska?

Źródło: Koronawirus w Polsce. Bernadeta Krynicka podtrzymuje krytyczną opinię: "szpital jest nieprzygotowany"

             Cała prawda na temat przekształcenia łomżyńskiego szpitala w Szpital Zakaźny do walki z              Koronawirusem 

  1. Czy prawdą jest, że personel medyczny – lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni nie posiadają środków ochrony medycznej odpowiednich dla ich np. wzrostu?

Źródło: Wygląd kombinezonu ochronnego w szpitalu w Łomży.

             Komentarze na temat kombinezonów ochronnych.

  1. Czy prawdą jest, że personel medyczny jest zmuszony do zakupów środków ochrony osobistej z powodu ich braków w wyposażeniu placówek służby zdrowia za własne środki?

Źródło: Rozpoczynamy akcję ogólnopolską: #ZadbajoMedyka wzorując się na najlepszych

  1. Jakie działania zaplanował rząd w przypadku braku – z różnych przyczyn np. kwarantanna, opieka na dzieckiem, choroba, rezygnacja z pracy (wielu lekarzy to emeryci) - personelu medycznego, co w takim przypadku z chorymi na koronawirusa lub innymi przypadkami medycznymi wymagającymi interwencji lekarskiej?

 

  1. Jak rząd zamierza rozwiązać problem wykrycia u przewożonego przez Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) pacjenta koronawirusa – standardowa akcja kwarantanna nie rozwiązuje tego problemu, ponieważ po paru dniach nie będzie zdolnych do pracy żadnych ZRM?

Źródło: Zespoły ratownictwa medycznego uwięzione w karetkach

Mamy nadzieję, że Pan profesor Łukasz Szumowski udzieli szybko prawdziwych i wystarczających informacji na postawione powyżej pytania. Pozwoli to zahamować narastającą panikę pośród obywateli odnośnie stanu ochrony ich zdrowia.

 

                                                                                                Zarząd Krajowy Polskiej Lewicy