Protest Polskiej Lewicy

 

W nawiązaniu do fałszywej informacji umieszczonej na stronie www.onet.pl w dniu 21 września 2019 r. godzina 6.00 zawartej w artykule Kamila Dziubki pt. Lewica blisko Sejmu. Czarzasty: Kiedyś ludzie pluli na mój widok. Teraz cieszą się, że się dogadaliśmy żądamy sprostowania nieprawdziwej informacji jakoby Pani Monika Jaruzelska startowała w wyborach w dniu 13 października 2019 r. do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z własnego Komitetu Wyborczego a nie jak to ma miejsce z listy Komitetu Wyborczego Polska Lewica.

Redaktor Kamil Dziubka autor tego artykułu w świadomy sposób manipuluje informacjami o komitecie wyborczym z którego listy startuje Pani Monika Jaruzelska aby tylko nie pojawiła się informacja, że partia Polska Lewica zarejestrowała kandydatów w różnych okręgach w wyborach parlamentarnych w dniu 13 października 2019 r.

Tylko niechlujstwu autora, któremu nie chciało się sprawdzić ogólnie dostępnych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej (zakładka Komitety) informacji o komitecie z którego listy startuje kandydatka do Senatu RP Monika Jaruzelska mogła pojawić się informacja o kandydowaniu kandydatki z własnego komitetu.

 

W związku z czym żądamy:

  1. Zamieszczenia na stronie głównej całego naszego protestu na czas nie krótszy niż 15 sekund od chwili "zalogowania" się na stronie www.onet.pl bez możliwości "przewijania" lub zakrywania tego protestu np. reklamami.
  2. Protest ten powinien ukazywać się przez okres 72 godzin od chwili zamieszczenia na stronie www.onet.pl. Czas ten liczy się od momentu powiadomienia KW Polska Lewica (na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) o zamieszczonym proteście.
  3. Protest powinien być umieszczony na stronie za pomocą czcionki Times New Roman o wielkość 14.
  4. Redakcja powinna także wpłacić na konto Funduszu Wyborczego Polskiej Lewicy (nr. konta na stronie www.polskalewica.pl zakładka KW Polska Lewica) kwotę 5.000,00 zł słownie pięć tysięcy złotych z adnotacją Wpłata na fundusz kandydatki Moniki Jaruzelskiej do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

 

Powyższe żądania powinny zostać zrealizowane do godziny 16.00 dnia 22 września 2019 r.

W przeciwnym wypadku sprawę skierujemy na drogę postępowania sądowego.

 

                                                                  Pełnomocnik Wyborczy

                                                        Komitetu Wyborczego Polska Lewica

                                                                  Jacek Zdrojewski