2019.01.25 Raport na Dzień Islamu w Kościele – o agresji wobec muzułmanów.

Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' opublikowało RAPORT o wybranych napaściach na muzułmanów w latach 2017-2018 w Polsce, odnotowanych w monitoringu 'Brunatna Księga'. W związku z obchodami Dnia Islamu w Kościele katolickim (26 stycznia) stowarzyszenie apeluje o potępienie aktów ksenofobicznej przemocy i o solidarność z tymi, którzy jej doświadczają. 

Za działania na rzecz uchodźców i tworzenie polityki migracyjnej opartej na szacunku wobec różnorodności obrażany był śp. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Dwa tygodnie przed jego śmiercią Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście umorzyła postępowanie w sprawie 'aktów zgonu', które Młodzież Wszechpolska wystawiła Adamowiczowi i prezydentom dziesięciu innych miast za podpisanie deklaracji o współpracy 'w celu przyjaznego przyjęcia imigrantów'. 20 stycznia prezydenta Gdańska pożegnali także muzułmanie, którzy modlili się podczas ekumenicznej mszy pogrzebowej.

Wybór zdarzeń islamofobicznych (za lata 2017-2018) udokumentowanych w monitoringu 'Brunatna Księga' Stowarzyszenia 'NIGDY WIĘCEJ'