Drodzy czytelnicy jeśli pragniecie skomentować artykuły zamieszczone na naszej stronie prosimy ewentualne komentarze przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Komentarze te o ile nie będą naruszały dóbr osobistych będą umieszczane na stronie.

 

Kolejne ogrody opuszczają PZD mają dość szykanowania ludzi przez tzw. działaczy.

 

W dniu 22 grudnia 2016 r. Sąd Okręgowy w Warszawie wpisał w  Krajowym Rejestrze Sądowym Stowarzyszenie Ogrodowe „Bajka” w Borowcu. Stowarzyszenie jest następcą prawnym ROD „Bajka” w Borowcu.

Tak więc wieloletnia walka o samodzielność działkowców została uwieńczona sukcesem.

Próby dyskredytowania Prezesa Zarządu ROD „Bajka” Andrzeja Łaszczyka przez tzw. działaczy PZD spełzły na niczym. Działkowcy cały czas darzyli jego osobę pełnym zaufaniem, czemu dali wyraz w uchwałach Walnego Zebrania Działkowców w dniu 16.04.2014 r. nr 11/2014 i nr 13/2014, które tzw. działacze PZD ignorowali. Szczytem lekceważenia działkowców było stwierdzenie zawarte w uchwale Prezydium Krajowej Rady PZD nr 35/2015 z dnia 28 stycznia 2015 r. cytuję: „Pan Andrzej Łaszczyk ....nie może w tej sprawie posługiwać się uchwałami walnego zebrania...”.

Wynika z tego, że „geniusze z KR PZD” wiedzą najlepiej co jest dobre dla działkowców w ogrodzie???. Dla przypomnienia „geniuszom z KR PZD” zacytuję art. 56 pkt. 1 Statutu PZD „Najwyższym organem PZD w ROD jest walne zebranie.” I nie ma w Statucie PZD stwierdzenia, że inny organ w rod może podejmować decyzje w imieniu walnego zebrania.

O szykanach jakich doznał Prezes Andrzej Łaszczyk pisaliśmy już w artykułach:

Lincz PZD na Zarządzie ROD "Bajka" w Borowcu (1),

Lincz PZD na Zarządzie ROD "Bajka" w Borowcu (2 ) Taśmy prawdy

Lincz PZD na Zarządzie ROD "Bajka" w Borowcu (3 ) Matactwa OZM PZD.

W najbliższym czasie opublikujemy kolejne dowody szykan jakie czynili tzw. działacze PZD wobec Prezesa Andrzeja Łaszczyka.