Fot. Jacek Zdrojewski

Podobno, tak donoszą media, porozumienie pomiędzy lewicą CBiZ / Czarzasty, Biedroń i Zandberg / moderował i wspomagał były prezydent Kwaśniewski. Jak zawsze w " przełomowych " chwilach wyciągnął pomocną dłoń do kooperujących z nim działaczy lewicy. Co ciekawe jak lewica skorzysta z dobrej rady, pomocy czy też pomocnej dłoni Kwaśniewskiego to wpada coraz to głębiej w szambo. W ciągu ostatnich dwudziestu lat " wsłuchiwanie się" SLD w Kwaśniewskiego doprowadziło do rozpadu, katastrofalnych decyzji personalnych, egzotycznych koalicji i dramatycznego spadku społecznego poparcia. W końcowym efekcie do likwidacji tej partii. Dzisiaj Kwaśniewski nakreślił polityczną drogę Nowej Lewicy tzn. lewicy CBiZ. Wszystko wskazuje, że skutek będzie ten sam.
W. Czarzasty w wywiadzie dla POLSATU stwierdził, że jak PiS straci władzę to jego politycy masowo powędrują do więzienia. Krótko mówiąc nazwał ich przestępcami. To przekonanie i ta opinia o PiS nie przeszkodziła mu zasiąść z nimi do stołu uzgodnić wspólne działania i uzgodnić porozumienie. Gdyby rozumieć literalnie to co mówi W. Czarzasty to chyba z PiS-em omawiał jakiś skok na bank.
PiS przedstawił "POLSKI ŁAD". Szeroki program rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Co jest tylko obietnicą a co będzie realne to czort wie. Wyjdzie w praniu. Program wszak jest ciekawy, ambitny i obiecujący. Warto o nim dyskutować. Przede wszystkim o szansach jego realizacji. W związku z tym lewica CBiZ postanowiła jeździć po kraju z banerami informującymi, że pieniądze na szpitale powiatowe załatwiła lewica CBiZ . Przypomina to powiedzenie : " konia kują a żaba nogę podstawia ".