W nawiązaniu do zapowiedzi zawartej w artykule 2020.07.08 O szykanach Zarządu ROD im. Centralny w Koszalinie. Zajmiemy się sprawą dalszych szykan działkowców, którzy ujawniają nieprawidłowości w Polskim Związku Działkowców, przez Zarząd ROD im. Centralny w Koszalinie.

Sprawa dotyczy szykan w postaci „odcięcia” działki od prądu. Wyjaśnienie czego następstwem była ta sytuacji znajduje się w artykule 2021.05.16 Szykan działaczy PZD w Koszalinie ciąg dalszy. Pomimo jednak żądania przez Jednostkę Krajową PZD wyjaśnienia przez Zarząd Okręgu PZD w Koszalinie tej sytuacji Zarząd Okręgowy w Koszalinie „olał” polecenie Jednostki Krajowej Polskiego Związku Działkowców .

Działkowiec nie mogąc się doczekać przyłączenia prądu do swojej działki zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami skierował sprawę do sądu.

Sąd Rejonowy w Koszalinie w dniu 4 sierpnia 2022 roku wydał Postanowienie w którym nakazał Polskiemu Związkowi Działkowców – Rodzinnemu Ogrodowi Działkowemu im. „Centralny” w Koszalinie podłączenie dopływu energii elektrycznej zgodnie z wnioskiem powodów.

I jak myślicie Państwo czy tzw. działacze PZD wykonali to postanowienie?

Oczywiście, że nie. Tzw. działacze w dalszym ciągu uważają, że mogą robić co chcą.

Ale się pomylili, ponieważ powodowie (działkowcy) pozbawieni są prądu w dalszym ciągu skierowali wniosek do Sądu Rejonowego w Koszalinie w sprawie nie wykonywania jego Postanowień i zawnioskowali o ukaranie Zarządu ROD im. „Centralny” w Koszalinie kwotą 500,00 zł za każdy dzień zwłoki od uprawomocnienia się Postanowienia z dnia 04.08.2022 do dnia włączenia prądu.

O Postanowieniu sądu poinformujemy Państwa w oddzielnym artykule.

Na zakończenie drodzy działkowcy chyba już najwyższy czas popędzić tzw. działaczy PZD którzy kpią z obowiązującego prawa i wyroków sądowych a kosztami przegranych procesów obciążają Was za pomocą zawyżonych opłat ogrodowych w których ukrywają koszty przegranych procesów.