Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

Siedziba partii

Korespondencję do 
Zarządu Partii
prosimy kierować na adres

Polska Lewica
ul. Al. Kamińskiego 2 m. 2
03-130 Warszawa
tel. 693-190-304 
     501-752-204

zarzad@polskalewica.pl 

Wideo nowości

Aktualności
PDF Drukuj Email


Lewica Razem - Deklaracja


Wielka koalicja lewicy !!!

 
PDF Drukuj Email

 

Jacek Zdrojewski

Irlandczycy zdecydowali o złagodzeniu prawa aborcyjnego.

W referendum, zdecydowaną większością głosów. Opowiedzieli się za przywróceniem kobietom praw obywatelskich, za ich podmiotowością i godnością ludzką i obywatelską. Tak bardzo katolicka Irlandia potrafiła te fundamentalne prawdy zrozumieć, uszanować i zaakceptować .W moim kraju słucham niektórych komentarzy. Ksiądz w dyskusji w TVP info oświadczył, że za wynik referendalny odpowiedzialni są Anglicy, masoni i zewnętrzne siły zła. Nie wspomniał o koszmarze jaki irlandzki katolicki kościół zgotował przez dziesiątki lat współobywatelom wspominając jedynie, że bez winy nie jest. Polski kościół trwa na, coraz bardziej samotnych, dogmatycznych pozycjach co pozwala na wygłaszanie absurdalnych i fanatycznych opinii. Zaraża nimi Polaków. Obawiam się, że jeśli nie wyzwoli się z starotestamentowej, judaistycznej tradycji i doktryny, która nakazuje traktować kobietę jako osobę drugiej kategorii i przypisuje jej rolę służebną i podrzędną to nigdy nie stanie się częścią świata współczesnego. Będzie tkwił w archaicznym świecie przeszłości .Na nieszczęście razem z wieloma moimi rodakami. Polsko moja Ty Polsko, zaściankowa Ty moja Ojczyzno.

 

 
PDF Drukuj Email

Żydzi 2.0

Przez media przetacza się fala oburzenia, związana z nowelizacją ustawy o IPN-ie. Oburzenie słuszne, ale wybiórcze, ponieważ te same media zdają się nie zauważać tego, że prawica, korzystając ze sprawdzonych, hitlerowskich wzorów robi to samo z inną grupą społeczną, a mianowicie z emerytami mundurowymi, których "żydostwo" polega na tym, że dłużej lub krócej służyli w organach bezpieczeństwa PRL.

Najpierw, w 2009 roku po raz pierwszy obniżono im emerytury. Oprócz Urbana, chyba żaden dziennikarz nie stanął w ich obronie. Żaden dziennikarz nie zadał też sobie trudu przeanalizowania kuriozalnego uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego do sprawy K-6/09, który to wyrok "uświęcał" kradzież świadczeń. Mimo zdań odrębnych kilkorga szlachetnych członków Trybunału, tak bardzo dziś chwalony symbol praworządności, sędzia Rzepliński nie miał żadnych wątpliwości, że ustawa jest "sprawiedliwa", a okadzeni emeryci mogli i powinni spodziewać się takiego obrotu sprawy, bo przecież o negatywnej ocenie służby przed 1990 rokiem i obniżeniu świadczeń mówiło się od kilkunastu lat. I powiedział to prawnik! Profesor prawa!!! Co prawda Trybunał "łaskawie" przyznał, że świadczenia za służbę po 1990 roku są nienaruszalne, ale jednocześnie, wykazując się amatorszczyzną i nieznajomością tego, o czym rozstrzygał pozostawił furtkę do przyszłego zaboru świadczeń, ponieważ „pocieszył” okradzionych, że przecież pozostawione emerytury nawet po obniżkach są wyższe od przeciętnej ZUSowskiej. "Zapomniał" tylko dodać, że są to emerytury za służbę po 1990 roku. Ale tego żaden dziennikarz nie zauważył. Zauważył za to PiS i wykorzystał to "zapomnienie" Trybunału do ponownej kradzieży świadczeń.

 

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email
POLSKI   MANIFEST   KOMUNISTYCZNY


uchwalony w dniu 21 lutego 2018 r. w Warszawie.

 
PDF Drukuj Email


Robert Kwiatkowski


Co dalej lewico?


Podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Dlatego nie boję się zadać pytania z pozoru głupie, bo w połwie kadencji obecnego parlamentu. Co dalej lewico?

Każde wybory są ważne, te będą ważne z trzech dodatkowych powodów. Od 2 lat trwa demontaż państwa, jakie powstało z walnym udziałem lewicy a którego symbolami są:

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email

Rada Dialogu Porozumienia Lewicy i Forum Postępu.


W sobotę 13.01.2018 roku w rocznicę Kongresu Lewicy w siedzibie OPZZ w Warszawie odbyło się spotkanie Rady Dialogu Porozumienia Lewicy i Forum Postępu.

 

W obradach oprócz delegacji Polskiej Lewicy wzięli udział przedstawiciele SLD, OPZZ, Unii Pracy, Polskiej Partii Socjalistycznej, Ruchu Odrodzenia Gospodarczego, Związku Zawodowego Rolnictwa i Obszarów Wiejskich "Regiony", Res Humana, Myśli Socjaldemokratycznej, Domu Wszystkich Polska, Kongresu Świeckości Centrum im. I. Daszyńskiego oraz stowarzyszeń "Ordynacka", "Kuźnica" i "Pokolenia".

 

Dyskutowano zarówno o kondycji współczesnej myśli lewicowej, jak i o aktualnych dylematach związanych z sytuacją polityczną obozu lewicowego w Polsce. W podsumowującym obrady wystąpieniu, lider SLD Włodzimierz Czarzasty wypowiedział się za stworzeniem szerokiego porozumienia wyborczego, obejmującego wszystkie środowiska lewicy, począwszy od PPS, a skończywszy na Partii Razem.

 

Zdaniem prowadzących spotkanie Roberta Kwiatkowskiego i Sławomira Wiatra, należy cyklicznie kontynuować tego typu narady programowe i organizacyjne. Nie jest zatem wykluczone, że w najbliższym czasie doczekamy się kolejnej inicjatywy na tym forum.

 
PDF Drukuj Email

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 
PDF Drukuj Email

W dniu 11 października 2017 r.

odbyło się w Warszawie spotkanie byłych pracowników

Zakładów Wytwórczych Urządzeń Telefonicznych

w Warszawie.

Wśród zaproszonych gości był:


były Minister Sprawiedliwości w rządzie Marka Belki


Andrzej Jan Kalwas


oraz


Sekretarz Generalny Polskiej Lewicy

Andrzej Łaszczyk


 

 

 

 

 

 

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 15