Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

Siedziba partii

Korespondencję do 
Zarządu Partii
prosimy kierować na adres

Polska Lewica
ul. Al. Kamińskiego 2 m. 2
03-130 Warszawa
tel. 693-190-304 
     501-752-204

zarzad@polskalewica.pl 

Wideo nowości

Aktualności
PDF Drukuj Email


Referendum w Warszawie
w sprawie odwołania
Prezydenta m.st. Warszawy 
w dniu 13 października 2013 roku.

 

         Zarząd Polskiej Lewicy wzywa wszystkich członków i sympatyków naszej partii mieszkających w Warszawie do aktywnego uczestnictwa w referendum w dniu 13 października 2013 w sprawie odwołania Prezydent m.st. Warszawy. 

        Nie dajmy się otumanić i odebrać sobie możliwości podjęcia decyzji w najwyższej formie demokracji bezpośredniej jaką jest referendum. 

        Nie słuchajmy polityków, którzy nawołują do pozostania w domu, ponieważ ci sami politycy w najbliższych wyborach będą Nas nawoływać do głosowania na nich i jak największej frekwencji aby mogli zachować swoje stołki. 

       Nawoływanie do bojkotu referendum służy tylko do obrony stołka swojej partyjnej koleżanki i nie ma nic wspólnego z demokracją.

 

                                                                        za Zarząd Krajowy PL 
                                                                        
                                                                        Sekretarz Generalny PL
                                                                               Andrzej Łaszczyk
 

.

 

 
PDF Drukuj Email


Stanowisko uczestników Porozumienia Społecznego
w sprawie poparcia
Ogólnopolskich Dni Protestu
w dniach 11 - 14 września 2013 roku.

 

Zgromadzeni w Warszawie w dniu 5 września 2013 roku przedstawiciele kierownictw Krajowej Partii Emerytów i Rencistów, Polskiej Lewicy, Polskiej Partii Socjalistycznej, Partii Regionów, Ruchu Ludzi Pracy, Związku Zawodowego Rolnictwa i Obszarów Wiejskich REGIONY - uczestników Porozumienia Społecznego, zdecydowanie popierają postulaty  pracowników zrzeszonych w strukturach związkowych NSZZ Solidarność, OPZZ, Forum Związków Zawodowych – organizatorów

Ogólnopolskich Dni Protestu 11 - 14 września 2013 roku.

 

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email


Andrzej Łaszczyk


O złodziejstwie samorządowców.

 

Nareszcie mamy upragnioną ustawę o gospodarce śmieciami. Według wypowiedzi naszych przedstawicieli rozwiąże wszystkie problemy z odbiorem śmieci produkowanych przez obywateli RP.

  

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email


Jacek Zdrojewski

List Polskiej Lewicy do uczestników Kongresu Lewicy.

Koleżanki i Koledzy.

Społeczna gospodarka rynkowa. Państwowa ochrona zdrowia. Praca pod ochroną Rzeczpospolitej. Sprawiedliwość społeczna. Powtarzamy te słowa jak zaklęcia. Odwołujemy się do tych pojęć. Tylko, że dla większości Polaków są one pozbawione treści. Są puste.

czytaj więcej...


                                  

 


Galeria zdjęć...

 
PDF Drukuj Email

 

 


26 kwietnia 2013 przedstawiciele Polskiej Lewicy

Jacek Zdrojweski – Przewodniczący,
Stanisław Opala - Wiceprzewodniczący,
Andrzej Łaszczyk - Sekretarz Generalny 

wzięli udział w spotkaniu którego celem było omówienie planów dotyczących zaplanowanego na 16 czerwca 2013 roku Kongresu Lewicy. Organizatorem spotkania był Sojusz Lewicy Demokratycznej pod przewodnictwem Leszka Millera .


Czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email


Jacek Zdrojewski

                             PRYWATNA   INICJATYWA

 

Ryszard  Kalisz ogłosił dzisiaj powołanie Komitetu Wyborczego Ryszarda Kalisza. Dla zmylenia przeciwników i innych nieprzychylnych nazwał go Stowarzyszeniem, które będzie nowym projektem politycznym. Jednocześnie oświadczył, że zamierza być mocarnym filarem Europy Plus. Powszechnie wiadomo, że bez tego filaru Europie grozi zawalenie. Za czyn tak odważny i pełen poświęcenia należą się wyrazy uznania i podziękowania. Już dziś zaczynamy pisać list dziękczynno-gratulacyjny.  

 
PDF Drukuj Email


Jacek Zdrojewski


Koleżanki i Koledzy
Wyborcy lewicy

Powtarzają się apele o wspólne budowanie wielkiego bloku centrolewicy. W imię przekraczania ram naszych partyjnych środowisk i jedynej drogi odsunięcia od władzy Platformy Obywatelskiej. To porozumienie przybrało nazwę Europa Plus.

Nie dajcie się nabierać! ...

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email


Jacek Zdrojewski


List Przewodniczącego Polskiej Lewicy
do Przewodniczących Związków Zawodowych.

Szanowny Panie Przewodniczący

Z satysfakcją odnotowaliśmy fakt podjęcia przez zgromadzonych w Gdańsku uczestników Platformy Oburzonych, sprawy dotyczącej rozwiązań prawnych regulujących zasady przeprowadzania referendum w Polsce. Nasza partia od lat opowiada się i propaguje konieczność zmiany obowiązującego w tym zakresie prawa. Domagamy się ...

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email

 


                                                                                                                                          W dniu dzisiejszym doszło do spotkania Przewodniczącego Polskiej Lewicy
Jacka Zdrojewskiego i Sekretarza Generalnego PL Andrzeja Łaszczyka z Przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszkiem Millerem. Podczas spotkania omówiono aktualną sytuację społeczno-polityczną oraz inicjatywy prowadzące do współdziałania organizacji i partii lewicowych w Polsce.

          
Podczas spotkania Andrzej Łaszczyk – pełniący jednocześnie funkcję Sekretarza Okręgowej Komisji Rewizyjnej Okręgu Mazowieckiego PZD - poruszył problem uporządkowania sytuacji prawnej działkowców polskich. Omówiono wspólne działania przyśpieszające prace nad nową ustawą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Przewodniczący Leszek Miller zapewnił o poparciu SLD i zaangażowaniu Klubu Parlamentarnego SLD w przedstawienie, zgodnych z oczekiwaniami polskich działkowców, rozstrzygnięć ustawowych.  

 

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 15