Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

Siedziba partii

Korespondencję do 
Zarządu Partii
prosimy kierować na adres

Polska Lewica
ul. Al. Kamińskiego 2 m. 2
03-130 Warszawa
tel. 693-190-304 
     501-752-204

zarzad@polskalewica.pl 

Wideo nowości

Aktualności
PDF Drukuj Email


Jacek Zdrojewski


Koleżanki i Koledzy
Wyborcy lewicy

Powtarzają się apele o wspólne budowanie wielkiego bloku centrolewicy. W imię przekraczania ram naszych partyjnych środowisk i jedynej drogi odsunięcia od władzy Platformy Obywatelskiej. To porozumienie przybrało nazwę Europa Plus.

Nie dajcie się nabierać! ...

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email


Jacek Zdrojewski


List Przewodniczącego Polskiej Lewicy
do Przewodniczących Związków Zawodowych.

Szanowny Panie Przewodniczący

Z satysfakcją odnotowaliśmy fakt podjęcia przez zgromadzonych w Gdańsku uczestników Platformy Oburzonych, sprawy dotyczącej rozwiązań prawnych regulujących zasady przeprowadzania referendum w Polsce. Nasza partia od lat opowiada się i propaguje konieczność zmiany obowiązującego w tym zakresie prawa. Domagamy się ...

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email

 


                                                                                                                                          W dniu dzisiejszym doszło do spotkania Przewodniczącego Polskiej Lewicy
Jacka Zdrojewskiego i Sekretarza Generalnego PL Andrzeja Łaszczyka z Przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszkiem Millerem. Podczas spotkania omówiono aktualną sytuację społeczno-polityczną oraz inicjatywy prowadzące do współdziałania organizacji i partii lewicowych w Polsce.

          
Podczas spotkania Andrzej Łaszczyk – pełniący jednocześnie funkcję Sekretarza Okręgowej Komisji Rewizyjnej Okręgu Mazowieckiego PZD - poruszył problem uporządkowania sytuacji prawnej działkowców polskich. Omówiono wspólne działania przyśpieszające prace nad nową ustawą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Przewodniczący Leszek Miller zapewnił o poparciu SLD i zaangażowaniu Klubu Parlamentarnego SLD w przedstawienie, zgodnych z oczekiwaniami polskich działkowców, rozstrzygnięć ustawowych.  

 

 

 
PDF Drukuj Email


Andrzej Łaszczyk


O czym nie powiedział Donald Tusk.

Pamiętacie państwo ubiegłoroczną debatę na temat wydłużenia wieku emerytalnego?
Co nam obiecywał Premier Donald Tusk i jego partia Platforma Obywatelska?
Jaki to dobrobyt przyniesie dla emerytów wydłużenie czasu pracy przed przejściem na emeryturę?

A teraz popatrzcie na dane opublikowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email

 
Andrzej Łaszczyk

Klasa pasożytnicza ma się dobrze.


W nawiązaniu do wcześniejszych artykułów na temat tego co nam szykuje Platforma zwana Obywatelską przedstawiam parę informacji dla Państwa przemyśleń.

czytaj więcej...
 
PDF Drukuj Email

Sukces Palestyny.

Zarząd Partii Polska Lewica składa najserdeczniejsze gratulacje z okazji uzyskania przez Palestyńczyków statusu Nieczłonkowskiego Państwa Obserwatora w Organizacji Narodów Zjednoczonych podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego w dniu 29 listopada 2012 r.

Razem z Wami cieszymy się z Waszego wielkiego dyplomatycznego sukcesu. Mamy nadzieję, że będzie to krok który przesądzi o uzyskaniu przez Naród Palestyński prawa do samostanowienia o swoim losie – powołania Państwa Palestyńskiego

                                      Za Zarząd Krajowy Polskiej Lewicy
                                          
                                                 Przewodniczący Polskiej Lewicy

                                                             Jacek Zdrojewski 
PDF Drukuj Email

Gratulacje dla Janusza Piechocińskiego.

Gratulujemy wyboru na stanowisko Przewodniczącego PSL. Życzymy zarazem by marzenia, o których mówił w swoich przemówieniach zmieniły polską politykę przywracając nam wszystkim poczucie wspólnoty, wzajemnego szacunku oraz umiejętność rozumnego dialogu.

                                                                                  Zarząd Polskiej Lewicy.

 
PDF Drukuj Email

Ruch Ludzi Pracy.

W dniu 10 listopada 2012 roku na posiedzeniu Rady Krajowej Polskiej Lewicy
Przewodniczący Polskiej Lewicy Jacek Zdrojewski poinformował o nowej inicjatywie jaka pojawiła się na scenie politycznej - powołaniu Stowarzyszenia Ruch Ludzi Pracy. 

Po zapoznaniu się z dokumetami programowymi tego Stowarzyszenia Rada Krajowa Polskiej Lewicy podjęła uchwałę w sprawie poparcia dla tego projektu. W związku z czym zwracamy się do wszystkich członków i sympatyków Polskiej Lewicy o aktywny udział w akcji popierających ten projekt i wspierania inicjatyw tworzenia oddziałów terenowych tego Stowarzyszenia.

 
PDF Drukuj Email

Zbieramy podpisy pod ustawą.

 W dniu 10 listopada 2012 roku odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Polskiej Lewicy.

Jednym z wielu zagadnień poruszonych na posiedzeniu była sprawa omówienia konsekwencji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 11 lipca 2012 roku w sprawie zgodności ustawy z dnia 8 lipca 2005 roku "O Rodzinnych Ogrodach Działkowych" (Dz.U. nr 169 poz. 1419 ze zm.) z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej dla milionowych rzesz członków Polskiego Związku Działkowców - użytkowników działek w Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

W wyniku dyskusji, po zapoznaniu się z projektem obywatelskim nowej ustawy o Ogrodach Działkowych (patrz poniżej). Rada Krajowa Polskiej Lewicy podjęła uchwałę w sprawie poparcia dla tego projektu. W konsekwencji tej decyzji zwracamy się do wszystkich członków i sympatyków Polskiej Lewicy o aktywny udział w akcji zbierania podpisów popierających ten projekt i przesyłanie tych list na adres Polskiej Lewicy lub do Okręgowych Zarządów Polskiego Związku Działkowców.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 14