Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

Siedziba partii

Korespondencję do 
Zarządu Partii
prosimy kierować na adres

Polska Lewica
ul. Al. Kamińskiego 2 m. 2
03-130 Warszawa
tel. 693-190-304 
     501-752-204

zarzad@polskalewica.pl 

Wideo nowości

Aktualności
PDF Drukuj Email

Koleżanki i Koledzy.

W dniu 6 września 2014 roku nasi koledzy S. Opala Wiceprzewodniczący Polskiej Lewicy, A. Łaszczyk Sekretarz Generalny PL, M.Mrówczyński i A.Ordziejewski Członkowie Zarządu Krajowego PL oraz  J.Kostera podpisali:

MANIFEST LEWICA RAZEM

Galeria zdjęć...

 
PDF Drukuj Email

 W dniu 9 września 2014 roku Sekretarz Generalny Polskiej Lewicy Andrzej Łaszczyk wraz z Jadwigą Plucińską-Skrzepińską działaczką Polskiego Związku Działkowców spotkali się z Wiceprzewodniczącym Rady m.st Warszawy Sebastianem Wierzbickim.

Tematem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji w Polskim Związku Działkowców.
Sekretarz Generalny Polskiej Lewicy poinformował Wiceprzewodniczącego o  napływie do Polskiej Lewicy wielu sygnałów od działkowców zrzeszonych w PZD a dotyczących nieprawidłowości występujących w pracy organów okręgowych jak i krajowych PZD, ze szczególnym uwzględnieniem sygnałów dotyczących szykan przez działaczy PZD władz ogrodów, które podjęły próbę wyjścia ze struktur Polskiego Związku Działkowców.

 

 
PDF Drukuj Email

                               W  dniu 25 maja 2014 roku zmarł były

            Prezydent Polski generał Wojciech Jaruzelski

Łączymy się w tych trudnych dniach z najbliższymi dotkniętymi tą tragedią.

Cześć Jego pamięci.


                                           Zarząd Krajowy Polskiej Lewicy


 
PDF Drukuj Email

 
Paweł Kołodziejczyk

MANIFEST LEWICY SOCJALNEJ


Gdy nędza naokoło, bieda trzewia trawi,
Smutek duszę napełnia - elita się bawi.
Pilnie zatem potrzebna lewicowa misja,
Bo bezdomnych przysparza cholerna eksmisja.

czytaj więcej...


 

 

 
PDF Drukuj Email

Stanowisko Porozumienia Społecznego
ZMIANA
w sprawie systemu emerytalnego w Polsce

 

Siedem milionów naszych obywateli to emeryci i renciści. W 2040 roku będzie ich 10 milionów. Dzisiaj decydujemy czy będą żyli w miarę dostatnio na poziomie cywilizowanych ludzi czy też skażemy ich na nędzę i poniżenie.

Proponowany i wdrażany od 1999 roku przez polskie elity polityczne system emerytalny ma zapewnić realizację trzech celów:

czytaj więcej...


 

 

 
PDF Drukuj Email

 W dniu 20 listopada 2013 roku Sekretarz Generalny Polskiej Lewicy Andrzej Łaszczyk spotkał się z Wicemarszałkim Sejmu Jerzym Wenderlichem. Tematem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji w Polskim Związku Działkowców – Andrzej Łaszczyk jest jednocześnie Sekretarzem Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Warszawie.

Sekretarz OKR w Warszawie w związku z napływem wielu sygnałów od działkowców zrzeszonych w PZD poinformował Wicemarszałka o nieprawidłowościach występujących w pracy organów krajowych PZD i działaniach podjętych przez Okręgową Komisję Rewizyjną w Warszawie w celu ich usunięcia.

Propozycje naprawy sytuacji we władzach krajowych Polskiego Związku Działkowców zostały przez Wicemarszałka przyjęte ze zrozumieniem.


 

 
PDF Drukuj Email


Jacek Zdrojewski

                                       Święto

                 Święto Niepodległości  tradycyjnie przebiegło przy akompaniamencie nieskutecznych apeli o jedność  oraz w atmosferze ulicznej zadymy, mordobicia i palenia ambasady. Oczywiście rosyjskiej bo po dwudziestu latach „nowej” polityki historycznej za wszelkie nasze nieszczęścia odpowiedzialna jest jedynie Rosja oraz jej ukryci w Polsce agenci. To takie proste i łatwe do zapamiętania, że największy prymityw zrozumie to i zapamięta.

czytaj więcej...


 

 

 
PDF Drukuj Email


Porozumienie Społeczne Zmiana
ul. Kopernika 30
00-336 Warszawa

 

                                                    Pani

                                                    Prof. Irena Lipowicz

                                                    Rzecznik Praw Obywatelskich
                                                    
 

W imieniu organizacji politycznych i społecznych takich jak: Polska Lewica, Partia Regionów, Ruch Ludzi Pracy, Związek Zawodowy Rolnictwa i Obszarów Wiejskich „REGIONY” skupionych w Porozumieniu Społecznym Zmiana zwracamy się do Pani o złożenie wniosku do Sądu Najwyższego o nadzwyczajną kasację wyroku wydanego przez sąd na długoletniego działacza społecznego Piotra Ikonowicza

Więcej..

 
PDF Drukuj Email


Porozumienie Społeczne 
  
Z M I A N A
 


 

Zgromadzeni w Warszawie w dniu 12 października 2013 roku przedstawiciele kierownictw Polskiej Lewicy, Polskiej Partii Socjalistycznej, Partii Regionów, Ruchu Ludzi Pracy, Związku Zawodowego Rolnictwa i Obszarów Wiejskich REGIONY powołali Porozumienie Społeczne ZMIANA, będące wspólną i jednolitą płaszczyzną działalności politycznej partii, związków i stowarzyszeń je ustanawiających. Porozumienie ma charakter otwarty. 

Deklaracja

Galeria zdjęć

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 15