Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

Siedziba partii

Korespondencję do 
Zarządu Partii
prosimy kierować na adres

Polska Lewica
ul. Al. Kamińskiego 2 m. 2
03-130 Warszawa
tel. 693-190-304 
     501-752-204

zarzad@polskalewica.pl 

Wideo nowości

Aktualności
PDF Drukuj Email

 
Paweł Kołodziejczyk

MANIFEST LEWICY SOCJALNEJ


Gdy nędza naokoło, bieda trzewia trawi,
Smutek duszę napełnia - elita się bawi.
Pilnie zatem potrzebna lewicowa misja,
Bo bezdomnych przysparza cholerna eksmisja.

czytaj więcej...


 

 

 
PDF Drukuj Email

Stanowisko Porozumienia Społecznego
ZMIANA
w sprawie systemu emerytalnego w Polsce

 

Siedem milionów naszych obywateli to emeryci i renciści. W 2040 roku będzie ich 10 milionów. Dzisiaj decydujemy czy będą żyli w miarę dostatnio na poziomie cywilizowanych ludzi czy też skażemy ich na nędzę i poniżenie.

Proponowany i wdrażany od 1999 roku przez polskie elity polityczne system emerytalny ma zapewnić realizację trzech celów:

czytaj więcej...


 

 

 
PDF Drukuj Email

 W dniu 20 listopada 2013 roku Sekretarz Generalny Polskiej Lewicy Andrzej Łaszczyk spotkał się z Wicemarszałkim Sejmu Jerzym Wenderlichem. Tematem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji w Polskim Związku Działkowców – Andrzej Łaszczyk jest jednocześnie Sekretarzem Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Warszawie.

Sekretarz OKR w Warszawie w związku z napływem wielu sygnałów od działkowców zrzeszonych w PZD poinformował Wicemarszałka o nieprawidłowościach występujących w pracy organów krajowych PZD i działaniach podjętych przez Okręgową Komisję Rewizyjną w Warszawie w celu ich usunięcia.

Propozycje naprawy sytuacji we władzach krajowych Polskiego Związku Działkowców zostały przez Wicemarszałka przyjęte ze zrozumieniem.


 

 
PDF Drukuj Email


Jacek Zdrojewski

                                       Święto

                 Święto Niepodległości  tradycyjnie przebiegło przy akompaniamencie nieskutecznych apeli o jedność  oraz w atmosferze ulicznej zadymy, mordobicia i palenia ambasady. Oczywiście rosyjskiej bo po dwudziestu latach „nowej” polityki historycznej za wszelkie nasze nieszczęścia odpowiedzialna jest jedynie Rosja oraz jej ukryci w Polsce agenci. To takie proste i łatwe do zapamiętania, że największy prymityw zrozumie to i zapamięta.

czytaj więcej...


 

 

 
PDF Drukuj Email


Porozumienie Społeczne Zmiana
ul. Kopernika 30
00-336 Warszawa

 

                                                    Pani

                                                    Prof. Irena Lipowicz

                                                    Rzecznik Praw Obywatelskich
                                                    
 

W imieniu organizacji politycznych i społecznych takich jak: Polska Lewica, Partia Regionów, Ruch Ludzi Pracy, Związek Zawodowy Rolnictwa i Obszarów Wiejskich „REGIONY” skupionych w Porozumieniu Społecznym Zmiana zwracamy się do Pani o złożenie wniosku do Sądu Najwyższego o nadzwyczajną kasację wyroku wydanego przez sąd na długoletniego działacza społecznego Piotra Ikonowicza

Więcej..

 
PDF Drukuj Email


Porozumienie Społeczne 
  
Z M I A N A
 


 

Zgromadzeni w Warszawie w dniu 12 października 2013 roku przedstawiciele kierownictw Polskiej Lewicy, Polskiej Partii Socjalistycznej, Partii Regionów, Ruchu Ludzi Pracy, Związku Zawodowego Rolnictwa i Obszarów Wiejskich REGIONY powołali Porozumienie Społeczne ZMIANA, będące wspólną i jednolitą płaszczyzną działalności politycznej partii, związków i stowarzyszeń je ustanawiających. Porozumienie ma charakter otwarty. 

Deklaracja

Galeria zdjęć

 
PDF Drukuj Email


Referendum w Warszawie
w sprawie odwołania
Prezydenta m.st. Warszawy 
w dniu 13 października 2013 roku.

 

         Zarząd Polskiej Lewicy wzywa wszystkich członków i sympatyków naszej partii mieszkających w Warszawie do aktywnego uczestnictwa w referendum w dniu 13 października 2013 w sprawie odwołania Prezydent m.st. Warszawy. 

        Nie dajmy się otumanić i odebrać sobie możliwości podjęcia decyzji w najwyższej formie demokracji bezpośredniej jaką jest referendum. 

        Nie słuchajmy polityków, którzy nawołują do pozostania w domu, ponieważ ci sami politycy w najbliższych wyborach będą Nas nawoływać do głosowania na nich i jak największej frekwencji aby mogli zachować swoje stołki. 

       Nawoływanie do bojkotu referendum służy tylko do obrony stołka swojej partyjnej koleżanki i nie ma nic wspólnego z demokracją.

 

                                                                        za Zarząd Krajowy PL 
                                                                        
                                                                        Sekretarz Generalny PL
                                                                               Andrzej Łaszczyk
 

.

 

 
PDF Drukuj Email


Stanowisko uczestników Porozumienia Społecznego
w sprawie poparcia
Ogólnopolskich Dni Protestu
w dniach 11 - 14 września 2013 roku.

 

Zgromadzeni w Warszawie w dniu 5 września 2013 roku przedstawiciele kierownictw Krajowej Partii Emerytów i Rencistów, Polskiej Lewicy, Polskiej Partii Socjalistycznej, Partii Regionów, Ruchu Ludzi Pracy, Związku Zawodowego Rolnictwa i Obszarów Wiejskich REGIONY - uczestników Porozumienia Społecznego, zdecydowanie popierają postulaty  pracowników zrzeszonych w strukturach związkowych NSZZ Solidarność, OPZZ, Forum Związków Zawodowych – organizatorów

Ogólnopolskich Dni Protestu 11 - 14 września 2013 roku.

 

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email


Andrzej Łaszczyk


O złodziejstwie samorządowców.

 

Nareszcie mamy upragnioną ustawę o gospodarce śmieciami. Według wypowiedzi naszych przedstawicieli rozwiąże wszystkie problemy z odbiorem śmieci produkowanych przez obywateli RP.

  

czytaj więcej...

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 14