Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

Siedziba partii

Korespondencję do 
Zarządu Partii
prosimy kierować na adres

Polska Lewica
ul. Al. Kamińskiego 2 m. 2
03-130 Warszawa
tel. 693-190-304 
     501-752-204

zarzad@polskalewica.pl 

Wideo nowości

Aktualności
PDF Drukuj Email


Jacek Zdrojewski


Pułapka silniejszego sojusznika.


Nie doczekaliśmy się przeprosin dyrektora FBI ani rządu Stanów Zjednoczonych za skandaliczne, poniżające Polaków słowa, które padły w muzeum Holokaustu.


Doczekaliśmy się za to pochwały Departamentu Stanu za decyzję polskiego rządu o zakupie od amerykanów za 5 mld. baterii rakiet Patriot. Jak podano w komunikacie Departamentu Stanu pomoże to w rozwoju amerykańskiej gospodarki i zapewni miejsca pracy. Oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Nas z kolei nie stać na jakąkolwiek reakcję w obronie własnej godności. Bo tego kontraktu w obecnej sytuacji być nie powinno. W każdym razie powinien być odsunięty w czasie aż do wyjaśnienia wzajemnych relacji. Niestety amerykańskie doświadczenie uczy, że polskie parobasy im boleśniej są obrażone, im mocniej po gębie dostaną tym bardziej będą pilnować amerykańskich interesów. I tak niewolnik, który twierdzi, że nigdy nie był tak wolnym, kolejny raz wpadł w pułapkę silniejszego sojusznika.

 
PDF Drukuj Email

 

W dniu 18 kwietnia 2015 r.  partie Polska Lewica, Partia Regionów i partia Zmiana w związku z bezprecedensowym postępowaniem władz Ukrainy w sprawie usprawiedliwienia ludobójstwa i zbrodni wojennych popełnionych na obywatelach polskich przez członków zbrodniczych formacji ukraińskich nacjonalistów przezde wszystkim Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii wystosowały do Przewodniczących Klubów Parlamentarnych list otwarty w tej sprawie.

 


List otwarty do Klubów Parlamentarnych.

 
PDF Drukuj Email

 

W dniu dzisiejszym partia

 

 

  1. Polska Lewica pod przewodnictwem Jacka Zdrojewskiego,
  1. Partia Regionów pod przewodnictwem dr Bolesława Borysiuka
  1. partia Zmiana pod przewodnictwem dr Mateusza Piskorskiego


zawarły porozumienie o współpracy.

 Tekst zawartego porozumienia.

 

 
PDF Drukuj Email


Jacek Zdrojewski              


To jest Ameryka, to sławne USA,

to ten kochany kraj – na ziemi raj.


Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można przyjąć, że dyr. FBI James  Comey  jest durniem i ignorantem. Należy domagać się przeprosin od rządu Stanów Zjednoczonych bo brednie wygaduje jego wysoki  urzędnik. Nie zmieni to wiele ponieważ ignorancja w sprawach polskich jest normą poziomu wiedzy amerykańskich polityków.


Warto natomiast zastanowić się dlaczego tak często głupoty o polskiej współodpowiedzialności za Holokaust są powtarzane w Stanach Zjednoczonych. Wydaje się, że duży wpływ ma na to programowy antypolonizm i notoryczne oskarżenia Polaków o antysemityzm przez silne i wpływowe środowisko Żydów amerykańskich.


Tej niechęci, która ugruntowuje kłamstwa o polsko-żydowskich relacjach, należy przeciwstawić aktywną politykę retorsji, która powinna mieć istotny wpływ na stosunki polsko-amerykańskie.


Same słowa już nie wystarczą.

 
PDF Drukuj Email


Wanda Nowicka

 


Szanowni Państwo,

w związku z zebraniem 91 tys. podpisów pod moją kandydaturą na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a tym samym nie przekroczeniem ustawowego progu 100 tys. podpisów wycofuję się z ubiegania się o najwyższy urząd w państwie.

Po wnikliwej analizie sytuacji na polskiej scenie politycznej i krytycznej ocenie słabnącej lewicy, obniżania się standardów w debacie publicznej oraz coraz częstszego uprawiania polityki gestów, a nie polityki czynów, pozytywnie odpowiedziałam na apel ze strony koalicji lewicowych partii politycznych i zdecydowałam się kandydować na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

czytaj więcej...


 
PDF Drukuj Email
 
PDF Drukuj Email

 
Wanda Nowicka

KANDYDATKA POLSKIEJ LEWICY
I
UNII PRACY
NA PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ


W dniu dzisiejszym Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała
                             
Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Wandy Nowickiej

 

 
PDF Drukuj Email

Najkrótszy komentarz.

Zgłoszenie, przez kierownictwo SLD, kandydata na Prezydenta RP w dniu śmierci wybitnego lidera lewicy to popis braku wyczucia, kultury i taktu.

 
PDF Drukuj Email

                             W dniu 9 stycznia 2015 roku zmarł były

         Premier, Marszałek Sejmu Józef Oleksy

        Łączymy się w tych trudnych dniach z najbliższymi 
       
       dotkniętymi tą tragedią.

       Cześć Jego pamięci.


       Zarząd Krajowy Polskiej Lewicy


P.S.
Uroczystości pogrzebowe Józefa Oleksego

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 14