Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

Siedziba partii

Korespondencję do 
Zarządu Partii
prosimy kierować na adres

Polska Lewica
ul. Al. Kamińskiego 2 m. 2
03-130 Warszawa
tel. 693-190-304 
     501-752-204

zarzad@polskalewica.pl 

Wideo nowości

Aktualności
PDF Drukuj Email


Jacek ZdrojewskiBarbara Nowacka

ma być twarzą

Zjednoczonej Lewicy.


Lewica a szczególnie SLD na męża opatrznościowego czeka od lat. Ma poprowadzić ich do zwycięstwa. Ostatnio wszak męża zastąpiły kolejne odmiany  Barbie. Aktualna ma miłą aparycję, blond  główkę i znane nazwisko z tragedią w tle. I co jest pewne jest marionetką  Palikota. On trzyma joystick. SLD kończy pod pełną kuratelą Janusza Palikota. Zjednoczona Lewica na kilometr już pachnie oszustwem.

Kto zagłosuje na ten kant!?

 
PDF Drukuj Email


Jacek Zdrojewski

DZIEJE SIĘ


O Europę uderzają kolejne fale imigrantów. Zanim dobiją do brzegów Grecji, Turcji  czy Włoch setki  a może tysiące ludzi pochłania morze Śródziemne. Ci co przeżyli są niemiłym wyzwaniem dla europejskiej poprawności politycznej, klepanych od lat frazesów o naszej otwartości, humanitaryzmie i miłości bliźniego. Dla europejczyków są nieproszonymi  gośćmi. Nie wypracowano w Unii Europejskiej żadnych spójnych zasad polityki imigracyjnej, żadnych reguł postępowania, żadnej strategii na wypadek imigracyjnej inwazji. Skala tego zjawiska pozwala tak to nazwać. To jest inwazja. Inwazja różnych od nas cywilizacyjnie i kulturowo setek tysięcy ludzi. A może być to dopiero początek tego ludzkiego tsunami.

 

czytaj więcej...


 
PDF Drukuj Email


Jacek Zdrojewski

 

 

POLSKA BUDZI SIĘ.

 

Polacy posiadają nieprawdopodobną zdolność, w słusznej sprawie, gromadzić się pod sztandarami głupich idei.

Najnowszym przykładem jest Paweł Kukiz i jego ruch na rzecz JOW-ów. Uzasadniony gniew i frustracja, szczególnie młodego pokolenia, protest przeciwko zawłaszczeniu państwa przez elity partyjne i wyrugowaniu obywateli z wpływu na bieg spraw publicznych został skanalizowany w ruch obywatelski, który we  wprowadzeniu jednoosobowych okręgów wyborczych widzi lekarstwo na całe zło.

 

 

czytaj więcej...


 

 
PDF Drukuj Email


Jacek Zdrojewski


Pułapka silniejszego sojusznika.


Nie doczekaliśmy się przeprosin dyrektora FBI ani rządu Stanów Zjednoczonych za skandaliczne, poniżające Polaków słowa, które padły w muzeum Holokaustu.


Doczekaliśmy się za to pochwały Departamentu Stanu za decyzję polskiego rządu o zakupie od amerykanów za 5 mld. baterii rakiet Patriot. Jak podano w komunikacie Departamentu Stanu pomoże to w rozwoju amerykańskiej gospodarki i zapewni miejsca pracy. Oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Nas z kolei nie stać na jakąkolwiek reakcję w obronie własnej godności. Bo tego kontraktu w obecnej sytuacji być nie powinno. W każdym razie powinien być odsunięty w czasie aż do wyjaśnienia wzajemnych relacji. Niestety amerykańskie doświadczenie uczy, że polskie parobasy im boleśniej są obrażone, im mocniej po gębie dostaną tym bardziej będą pilnować amerykańskich interesów. I tak niewolnik, który twierdzi, że nigdy nie był tak wolnym, kolejny raz wpadł w pułapkę silniejszego sojusznika.

 
PDF Drukuj Email

 

W dniu 18 kwietnia 2015 r.  partie Polska Lewica, Partia Regionów i partia Zmiana w związku z bezprecedensowym postępowaniem władz Ukrainy w sprawie usprawiedliwienia ludobójstwa i zbrodni wojennych popełnionych na obywatelach polskich przez członków zbrodniczych formacji ukraińskich nacjonalistów przezde wszystkim Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii wystosowały do Przewodniczących Klubów Parlamentarnych list otwarty w tej sprawie.

 


List otwarty do Klubów Parlamentarnych.

 
PDF Drukuj Email

 

W dniu dzisiejszym partia

 

 

  1. Polska Lewica pod przewodnictwem Jacka Zdrojewskiego,
  1. Partia Regionów pod przewodnictwem dr Bolesława Borysiuka
  1. partia Zmiana pod przewodnictwem dr Mateusza Piskorskiego


zawarły porozumienie o współpracy.

 Tekst zawartego porozumienia.

 

 
PDF Drukuj Email


Jacek Zdrojewski              


To jest Ameryka, to sławne USA,

to ten kochany kraj – na ziemi raj.


Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można przyjąć, że dyr. FBI James  Comey  jest durniem i ignorantem. Należy domagać się przeprosin od rządu Stanów Zjednoczonych bo brednie wygaduje jego wysoki  urzędnik. Nie zmieni to wiele ponieważ ignorancja w sprawach polskich jest normą poziomu wiedzy amerykańskich polityków.


Warto natomiast zastanowić się dlaczego tak często głupoty o polskiej współodpowiedzialności za Holokaust są powtarzane w Stanach Zjednoczonych. Wydaje się, że duży wpływ ma na to programowy antypolonizm i notoryczne oskarżenia Polaków o antysemityzm przez silne i wpływowe środowisko Żydów amerykańskich.


Tej niechęci, która ugruntowuje kłamstwa o polsko-żydowskich relacjach, należy przeciwstawić aktywną politykę retorsji, która powinna mieć istotny wpływ na stosunki polsko-amerykańskie.


Same słowa już nie wystarczą.

 
PDF Drukuj Email


Wanda Nowicka

 


Szanowni Państwo,

w związku z zebraniem 91 tys. podpisów pod moją kandydaturą na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a tym samym nie przekroczeniem ustawowego progu 100 tys. podpisów wycofuję się z ubiegania się o najwyższy urząd w państwie.

Po wnikliwej analizie sytuacji na polskiej scenie politycznej i krytycznej ocenie słabnącej lewicy, obniżania się standardów w debacie publicznej oraz coraz częstszego uprawiania polityki gestów, a nie polityki czynów, pozytywnie odpowiedziałam na apel ze strony koalicji lewicowych partii politycznych i zdecydowałam się kandydować na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

czytaj więcej...


 
PDF Drukuj Email
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 14