Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

Siedziba partii

Korespondencję do 
Zarządu Partii
prosimy kierować na adres

Polska Lewica
ul. Al. Kamińskiego 2 m. 2
03-130 Warszawa
tel. 693-190-304 
     501-752-204

zarzad@polskalewica.pl 

Wideo nowości

Aktualności
PDF Drukuj Email

 

Stanowisko KPP w sprawie Porozumienia Socjalistów.


Poniżej prezentujemy stanowisko przedstawiciela Komunistycznej Partii Polski Towarzysza Ryszarda Rauby w sprawie powołania Porozumienia Socjalistów.

 
PDF Drukuj Email

 

Dobra zmiana dla wybranych.


Dobra zmiana w wykonaniu PiS-u zobacz nazwiska.

 
PDF Drukuj Email

 

Porozumienie Socjalistów.


W dniu 9 marca 2016 r. Polska Lewica, Polska Partia Socjalistyczna, Pacyfistyczne Stowarzyszenie Wolnej Myśli, Ruch Ludzi Pracy, Stowarzyszenie Ruch Społeczny "Praca-Pokój-Sprawiedliwość", Stowarzyszenie im. Ignacego Daszyńskiego oraz Redakcja "Przeglądu Socjalistycznego" zawarły Porozumienie Socjalistów.

 
PDF Drukuj Email

 

Uwaga obniżka emerytur służb nadchodzi.


Odsłuchaj oficjalne wypowiedzi Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego dla Telewizji Trwam udzielone w programie Informacje Dnia w dniu 7 lutego 2016 r.

Początek materiału w sprawie obniżki emerytur zaczyna się w 10 minucie 48 sekundzie.


Prawo i Sprawiedliwość zapowiada obniżkę emerytur służb mundurowych.

 
PDF Drukuj Email

Rola lewicy w aktualnej sytuacji społeczno-ekonomicznej.


Redakcja strony zaprasza do dyskusji na tenat:

 

Rola lewicy w aktualnej sytuacji społeczno-politycznej.


Prosimy o nadsyłamie artykułów do publikacji na naszej stronie.

Jednocześnie Redakcja zastrzego sobie prawo do dokonywania skrótów.

 

A oto artykuł autorstwa Bartosza Stefańskiego.

 
PDF Drukuj Email


Jacek Zdrojewski


Nie pozwólmy na szantaż Wielkiej Brytanii.


 

Ustępstwa, których domagają się Anglicy od Unii Europejskiej w perspektywie dłuższego czasu prowadzą do dezintegracji i rozpadu wspólnoty. W praktyce oznacza to nieuchronny koniec wspólnego, polityczno-gospodarczego europejskiego projektu. Nie chodzi o obecny jego kształt. Ten wymaga racjonalnych reform. Chodzi o fundamentalne zasady i idee, które legły u jego podstaw.

 

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email


Andrzej Łaszczyk

 

Sukces Polskiej Lewicy.


Po opublikowani na naszej stronie artykułu o braku wykazu sędziów na stronach Trybunału Konstytucyjnego (patrz artykuł Trybunał poniżej) i po paro tygodniowym oczekiwaniu na reakcję Prezesa Trybunału Konstytucyjnego Profesora Andrzeja Rzeplińskiego mamy przyjemność poinformować naszych czytelników, że powyższy wykaz jest już dostępny pod adresem http://trybunal.gov.pl/o-trybunale/sedziowie-trybunalu/

 
PDF Drukuj Email

W dniu 21 stycznia br. przewodniczący trzech partii lewicowych, które w sierpniu 2015 r. utworzyły Koalicyjny Komitet Wyborczy ZJEDNOCZONA LEWICA podjęli decyzję o kontynuacji projektu i zawiązaniu ściślejszej współpracy polityczno-organizacyjnej. Podpisane zostało Porozumienie, do którego zaproszone zostaną inne partie polityczne i środowiska społeczne.

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email


Andrzej Łaszczyk

Czego lub kogo się boi Prezes Trybunału Konstytucyjnego???


Przeglądając od kilku dni stronę www.trybunał.gov.pl zakładka Sędziowie Trybunału nieodmiennie otrzymuję informację, że trwa aktualizacja??? patrz załącznik. W związku z tym mam następujące pytania do Prezesa Trybunału Konstytucyjnego Profesora Andrzeja Rzeplińskiego:

 

  • Czego lub kogo się obawiają sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, że nie są publikowane ich nazwiska jako sędziów wchodzących w skład tego sądu, przecież podpisują się pod jego wyrokami pełnymi nazwiskami, a informacja o jego składzie jest dostępna bez problemu w internecie np. na stronie www polskiej wersji wikipedii.

  • Czy jest prawdopodobne, że pomimo wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 3 grudnia 2015 roku sygn. akt K 34/15 są jakieś nie opublikowane zastrzeżenia co do wyboru sędziów w dniu 8 października 2015 r. przez Sejm RP i dlatego na stronach http://trybunal.gov.pl/o-trybunale/sedziowie-trybunalu/ nie ma informacji o aktualnym jego składzie?

  • Kto podjął decyzję o usunięciu informacji o składzie najważniejszego sądu w Polsce?, nie podejrzewam aby taką decyzję podjął Dyrektor Zespołu Inormatyki Krzysztof Orliński, na pewno jest to decyzja Prezesa Trybunału Konstytucyjnego.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 15