Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

Siedziba partii

Korespondencję do 
Zarządu Partii
prosimy kierować na adres

Polska Lewica
ul. Al. Kamińskiego 2 m. 2
03-130 Warszawa
tel. 693-190-304 
     501-752-204

zarzad@polskalewica.pl 

Wideo nowości

Aktualności
PDF Drukuj Email

W dniu 12 czerwca 2010 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Krajowego Polskiej Lewicy na którym omówiono aktualną sytuację polityczną przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi i samorządowymi oraz wynikającymi z tego faktu zadaniami stojącymi przed członkami naszej partii.

Przyszłość Polski, przyszłość kolejnych pokoleń zależy w dużej mierze od tego, jakiego wyboru dokonamy w niedzielę 20 czerwca. Kto jako Prezydent, wpływał będzie na kształt naszej Ojczyzny?

Opowiadamy się za Polską nowoczesną, europejską, tolerancyjną, pluralistyczną, bez uprzedzeń i ksenofobii. Jesteśmy zdania, że każdy lewicowy wyborca podziela taki pogląd.

Uważamy, iż myślący o przyszłości Polski wyborca powinien oddać swój głos na kandydata gwarantującego świeckość państwa i wrażliwego na niesprawiedliwość społeczną, dlatego Zarząd Polskiej Lewicy pozostawia decyzję o tym na kogo głosować do indywidualnej decyzji każdego z naszych członków i sympatyków.

                                    Za Zarząd Polskiej Lewicy
                                    Przewodniczący Jacek Zdrojewski

 
PDF Drukuj EmailNazywam się Oliwia Dryl i mam prawie 4 lata.

Choruję na neuroblastome i leżę na Oddziale Onkologicznym w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie przy ul.Kasprzaka.

Zwracam się do Ludzi Dobrej Woli i proszę o maleńki "Dar życia" o kropelkę krwi, która pomoże mi wrócić do zdrowia. Mam grupę "0" Rh+ , ale można oddać każdą inną a Bank Krwi wymieni na właściwą dla mnie.

Jednocześnie proszę o przesyłanie zaświadczenia lub informacji o oddaniu krwi na moje imię i nazwisko, na e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub na fax 226726903 albo pocztą na adres moich dziadków:
Iwona i Lech Grzęda 03-922 Warszawa ul.Międzynarodowa 52/3

Serdecznie dziękuję.


 
PDF Drukuj Email

Tezy Programowe PL.

Wolność , równość i braterstwo – te słowa wyrażały marzenia wielu pokoleń ludzi lewicy. Ciągle są aktualne. Ich treść stanowi sens lewicowego myślenia o przyszłości.

Czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email

                                Obradujący w dniu 10 kwietnia 2010 roku w Warszawie Zarząd Krajowy Polskiej Lewicy złożył pod adresem Marszałka Sejmu, Prezesa Rady Ministrów i Prezesa Prawa i Sprawiedliwości wyrazy najgłębszego żalu i bólu po stracie wybitnych osobistości polskiego życia politycznego i społecznego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem na czele z

Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim.

Łączymy się w tych trudnych dniach z najbliższymi dotkniętymi tą straszliwą tragedią.

Cześć ich pamięci.

Wyrażamy wolę wspólnej pracy nad porzuceniem narodowych waśni i swarów politycznych na rzecz budowy trwałego ponadpartyjnego porozumienia narodowego w trosce o budowę nowej lepszej Polski

                                           Zarząd Krajowy Polskiej Lewicy


 

 
PDF Drukuj Email

W dniu 20 marca 2010 roku we Włocławku odbyło się Pierwsze Zgromadzenie Okręgu nr 5 Polskiej Lewicy.

Z całego okręgu przybyło 38 delegatów oraz wielu zaproszonych gości wśród ich byli między innymi: Stanisław Opala Wiceprzewodniczący Polskiej Lewicy wraz z Sekretarzem Generalnym PL Andrzejem Łaszczykiem. Pani Doktor Grażyna Ciemniak nie zrzeszona Poseł na Sejm RP, Przewodnicząca Okręgu nr 5 SDPL - Grażyna Ochocimska, Przewodnicząca Okręgu nr 4 SDPL - Mirosława Michniewicz, Przewodniczący OPZZ Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Harold Matuszewski; Przewodnicząca Partii Kobiet Województwa Kujawsko Pomorskiego - Maria Pierzchała i Wiceprzewdnicząca Maria Galeska

      Podczas zgromadzenia przeprowadzono dyskusję na temat problemów nurtujących mieszkańców tego okręgu oraz omówiono stan przygotowań do zbliżającej się kampanii wyborczej do samorządów. Omówiono zasady wyłaniania kandydatów na radnych oraz stan prac nad koalicjami wyborczymi.

      Kolega Józef Lewandowski poinformował delegatów i gości o tym , że Polska Lewica, SDPL oraz  inne partie lewicowe wraz ze  związkami o poglądach centrolewicowych przygotowują w Województwie Kujawsko-Pomorskim porozumienie o współpracy. W porozumieniu bierze udział wraz z Polską Lewicą 27 różnych organizacji. Podpisanie porozumienia nastąpi w kwietniu b.r. Organizatorem skupiającym w Kujawsko-Pomorskim jest Wojewódzki OPZZ w Bydgoszczy. Powołane są już komisje w celu wypracowania wspólnego programu tego porozumienia. Wszystkie wnioski i uchwały Zgromadzenia Okręgowego skrzętnie notował Przewodniczący Komisji Uchwał i Wniosków Stanisław Ręczyk.
      W wyniku przeprowadzonych wyborów do Zarządu Okręgu zostali wybrani:

Przewodniczący Okręgu - Józef Lewandowski - Włocławek;

Wiceprzewodniczący - Marek Chmielewski - Grudziądz;

Sekretarz Okręgu - Andrzej Skierski-Włocławek;

Członek Zarządu - Maciej Okoniewski -Toruń;

Członek Zarządu - Katarzyna Tomaszewska - Włocławek.

Galeria...                Józef Lewandowski

 
PDF Drukuj Email

II ZGROMADZENIE KRAJOWE POLSKIEJ LEWICY.

 

W dniu 27 lutego 2010 roku w Warszawie odbyło się II Zgromadzenie Krajowe Polskiej Lewicy.

W czasie zgromadzenia omówiono sytuację naszej partii po odejściu z niej Leszka Millera. Omówiono stan organizacyjny przygotowań do zbliżających się kampanii wyborczych: samorządowej, parlamentarnej i prezydenckiej.

Delegaci referowali stan przygotowań w ich okręgach do zawarcia koalicji z różnymi partiami i organizacjami społecznymi w celu wystawienia wspólnych kandydatów w okręgach gdzie Polska Lewica nie będzie startowała samodzielnie.

Następnie dokonano oceny działań Zarządu Krajowego PL za okres kadencji od 25 maja 2008 do 27 lutego 2010 roku i w następstwie przeprowadzonej w tej sprawie dyskusji udzielono ustępującemu Zarządowi absolutorium.

W wyniku przeprowadzonych wyborów nowych władz

 

Przewodniczącym Polskiej Lewicy został Jacek Zdrojewski

 

dotychczasowy Sekretarz Generalny. Przewodniczący korzystając ze swoich uprawnień wynikających ze Statutu PL powołał do Zarządu Krajowego PL następujące osoby:

 

 1. Annę Orzeł-Dąbrowską            - Wiceprzewodnicząca PL
 2. Karola Kostrzębskiego              - Wiceprzewodniczący PL
 3. Stanisław Opala                       - Wiceprzewodniczący PL
 4. Andrzej Łaszczyk                      - Sekretarz Generalny PL, Skarbnik  PL
 5. Dariusz Karczmarz                   - Członek Zarządu PL
 6. Irena Kurek-Strączkiewicz        - Członek Zarządu PL
 7. Józef Lewandowski                  - Członek Zarządu PL
 8. Kazimerz Mazur                        - Członek Zarządu PL
 9. Marek Mrówczyński                 - Członek Zarządu PL
 10. Andrzej Ordziejewski              - Członek Zarządu PL

 

II Zgromadzenie Krajowe PL powołało do Krajowej Komisji Rewizyjnej następujące osoby:

 1. Bogdan Partycki            - Przewodniczący Krajowej Komisji Rewizyjnej
 2. Krzysztof Rolirad            - Wiceprzewodniczący
 3. Henryk Prus                 - Członek

 

a do Krajowego Sądu Partyjnego:

 

  1. Emilia Wolańska                     - Przewodnicząca Krajowego Sądu Partyjnego
  2. Artur Kurzyna                           - Sekretarz
  3. Dagmara Szerf-Ordziejewska  - Członek

   

 

 

 
PDF Drukuj Email

                               Śmierć bohatera


W dniu 10 lutego w tragicznych okolicznościach odszedł od nas młodszy aspirant Andrzej Struj. Policjant, który słowa składanej przez siebie przysięgi wypełnił do końca.

Stanął na straży prawa i porządku pomimo tego, że w dniu 10 lutego był na urlopie. Słowa przysięgi traktował poważnie nie oglądając się na godziny służby. Był zawsze na służbie niezależnie od pory dnia i nocy, święta czy urlopu.

Udowodnił to wczoraj podejmując interwencję, kiedy młody bandyta niszczył mienie społeczne. Nie oczekiwał na pomoc innych świadków zdarzenia, którzy nie udzielili mu żadnego wsparcia. Być może gdyby podjęli jakiekolwiek działania bohaterski policjant byłby żył.

Niestety nikt Mu nie pomógł a on sam interwencję przepłacił własnym życiem. 

                               Cześć jego pamięci.P.S. Małoletnich bandytów zatrzymano.


 

 
PDF Drukuj Email

                          Łódzkie Referendum                    

                             17 stycznia 2010r.


Dzień siedemnasty stycznia przejdzie do historii Łodzi jako ważny egzamin z demokracji, egzamin który mieszkańcy zdali na szóstkę. Wszystkim którzy wzięli aktywny udział w referendum dotyczącym odwołania prezydenta Jerzego Kropiwnickiego odpowiadając na apel lewicy należą się słowa uznania.

Podjęta przez łodzian decyzja jest wyrazem odpowiedzialności za wizerunek i przyszłość Naszego miasta oraz sprzeciwem wobec arogancji i buty lokalnej władzy nieliczącej się z potrzebami mieszkańców.

Atmosfera kampanii i wynik referendum jeszcze raz potwierdziły, że łodzianie nie głosowali - jak sugerował Pan J. Kropiwnicki - za Łodzią Czerwoną czy Czarną, ale głosowali za miastem przyjaznym, bezpiecznym i bogatym. Głosowali za lepszą przyszłością dla siebie i swoich najbliższych, którzy chcą tu żyć, uczyć się i pracować. Decyzja jaką podjęto i jej wynik to dobry prognostyk na przyszłość. Wyciągnijmy wnioski z dotychczasowych smutnych doświadczeń i wykorzystajmy szansę jaką będą najbliższe wybory samorządowe.

Przewodniczący Rady Okręgowej Polskiej Lewicy w Łodzi Krzysztof Jagiełło


 

 
PDF Drukuj EmailDnia 9 stycznia 2010 roku zebrał się
Zarząd Krajowy Polskiej Lewicy.


Podczas posiedzenia odbyła się dyskusja na temat bieżącej sytuacji polityczno – gospodarczej w kraju. Następnie Zarząd Krajowy przyjął rezygnację kol. Leszka Millera z działalności w Polskiej Lewicy. Do czasu Zgromadzenia Krajowego Polskiej Lewicy Zarząd Krajowy powierzył sprawowanie obowiązków Przewodniczącego PL Jackowi Zdrojewskiemu dotychczasowemu Sekretarzowi Generalnemu PL.


 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 Następna > Ostatnie >>

Strona 13 z 14