Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

Siedziba partii

Korespondencję do 
Zarządu Partii
prosimy kierować na adres

Polska Lewica
ul. Al. Kamińskiego 2 m. 2
03-130 Warszawa
tel. 693-190-304 
     501-752-204

zarzad@polskalewica.pl 

Wideo nowości

Aktualności
PDF Drukuj Email

Żydzi 2.0


Przez media przetacza się fala oburzenia, związana z nowelizacją ustawy o IPN-ie. Oburzenie słuszne, ale wybiórcze, ponieważ te same media zdają się nie zauważać tego, że prawica, korzystając ze sprawdzonych, hitlerowskich wzorów robi to samo z inną grupą społeczną, a mianowicie z emerytami mundurowymi, których "żydostwo" polega na tym, że dłużej lub krócej służyli w organach bezpieczeństwa PRL.


Najpierw w 2009 roku po raz pierwszy obniżono im emerytury. Oprócz Urbana, chyba żaden dziennikarz nie stanął w ich obronie. Żaden dziennikarz nie zadał też sobie trudu przeanalizowania kuriozalnego uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego do sprawy K-6/09, który to wyrok "uświęcał" kradzież świadczeń. Mimo zdań odrębnych kilkorga szlachetnych członków Trybunału, tak bardzo dziś chwalony symbol praworządności, sędzia Rzepliński nie miał żadnych wątpliwości, że ustawa jest "sprawiedliwa", a okadzeni emeryci mogli i powinni spodziewać się takiego obrotu sprawy, bo przecież o negatywnej ocenie służby przed 1990 rokiem i obniżeniu świadczeń mówiło się od kilkunastu lat. I powiedział to prawnik! Profesor prawa!!! Co prawda Trybunał "łaskawie" przyznał,

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email
POLSKI   MANIFEST   KOMUNISTYCZNY


uchwalony w dniu 21 lutego 2018 r. w Warszawie.

 
PDF Drukuj Email


Robert Kwiatkowski


Co dalej lewico?


Podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Dlatego nie boję się zadać pytania z pozoru głupie, bo w połwie kadencji obecnego parlamentu. Co dalej lewico?

Każde wybory są ważne, te będą ważne z trzech dodatkowych powodów. Od 2 lat trwa demontaż państwa, jakie powstało z walnym udziałem lewicy a którego symbolami są:

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email

Rada Dialogu Porozumienia Lewicy i Forum Postępu.


W sobotę 13.01.2018 roku w rocznicę Kongresu Lewicy w siedzibie OPZZ w Warszawie odbyło się spotkanie Rady Dialogu Porozumienia Lewicy i Forum Postępu.

 

W obradach oprócz delegacji Polskiej Lewicy wzięli udział przedstawiciele SLD, OPZZ, Unii Pracy, Polskiej Partii Socjalistycznej, Ruchu Odrodzenia Gospodarczego, Związku Zawodowego Rolnictwa i Obszarów Wiejskich "Regiony", Res Humana, Myśli Socjaldemokratycznej, Domu Wszystkich Polska, Kongresu Świeckości Centrum im. I. Daszyńskiego oraz stowarzyszeń "Ordynacka", "Kuźnica" i "Pokolenia".

 

Dyskutowano zarówno o kondycji współczesnej myśli lewicowej, jak i o aktualnych dylematach związanych z sytuacją polityczną obozu lewicowego w Polsce. W podsumowującym obrady wystąpieniu, lider SLD Włodzimierz Czarzasty wypowiedział się za stworzeniem szerokiego porozumienia wyborczego, obejmującego wszystkie środowiska lewicy, począwszy od PPS, a skończywszy na Partii Razem.

 

Zdaniem prowadzących spotkanie Roberta Kwiatkowskiego i Sławomira Wiatra, należy cyklicznie kontynuować tego typu narady programowe i organizacyjne. Nie jest zatem wykluczone, że w najbliższym czasie doczekamy się kolejnej inicjatywy na tym forum.

 
PDF Drukuj Email

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 
PDF Drukuj Email

W dniu 11 października 2017 r.

odbyło się w Warszawie spotkanie byłych pracowników

Zakładów Wytwórczych Urządzeń Telefonicznych

w Warszawie.

Wśród zaproszonych gości był:


były Minister Sprawiedliwości w rządzie Marka Belki


Andrzej Jan Kalwas


oraz


Sekretarz Generalny Polskiej Lewicy

Andrzej Łaszczyk


 

 

 

 

 

 

 

 
PDF Drukuj Email

Szanowny Panie Prezydencie


 

W imieniu całej postępowej lewicy apelujemy do Pana Prezydenta, jako najwyższego przedstawiciela Rzeczypospolitej Polskiej i gwaranta ciągłości władzy państwowej, o weta do ustaw o sądach powszechnych, o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o Sądzie Najwyższym.


 

 

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email

W dniu 28 maja 2017 roku w Warszawie

odbyło się spotkanie z okazji 25 rocznicy

powstania

Unii Pracy

 

Na uroczystościach tych Polską Lewicę reprezentował Sekretarz Generalny Andrzej Łaszczyk

 

 

czytaj więcej...

 

 

 

 
PDF Drukuj Email

Apel

Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych

z dnia 22 marca 2017 r.

w sprawie obchodów Święta 1 Maja.


1 MAJA – ŚWIĘTO PRACY


„Przywróćmy godność pracy”


1 maja to międzynarodowy dzień solidarności ludzi pracy. Dzień, w którym pracownicy i związkowcy na całym świecie przypominają o prawie do godnego życia.

W dalszym ciągu praca w Polsce dla milionów Polek i Polaków nie spełnia swojej podstawowej roli – zapewnienia godnego i stabilnego życia. Praca powinna być

czytaj więcej...

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 14