Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

Siedziba partii

Korespondencję do 
Zarządu Partii
prosimy kierować na adres

Polska Lewica
ul. Al. Kamińskiego 2 m. 2
03-130 Warszawa
tel. 693-190-304 
     501-752-204

zarzad@polskalewica.pl 

Komentarze polityczne
PDF Drukuj Email

DALAJLAMA

„Pociągały mnie teorie ekonomiczne Marksa....Tak jestem marksistą i buddyjskim socjalistą”. Tak określił siebie duchowy i polityczny przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV zaskakując tą wypowiedzią Lecha Wałęsę i dziennikarzy obecnych na konferencji zorganizowanej po spotkaniu dalajlamy z młodzieżą oraz zaproszonymi laureatami Pokojowej Nagrody Nobla. Dalajlama skrytykował kapitalizm, jako system generujący nierówności. – Nierówności prowadzą do problemów w skali krajów i świata – powiedział. Według dalajlamy założenia marksizmu są dobre, ponieważ mówią o egalitaryzmie i likwidowaniu nierówności. czytaj dalej

 
PDF Drukuj Email

Wojciech Szewko o obietnicach PO i polityce gospodarczej rządu Tuska

Wszystkie plany,przedsięwzięcia i inicjatywy, którymi bombarduje nas propaganda PO - zapowiadane są na okres po zakończeniu kadencji obecnego rządu. Wbrew obietnicom  nie będzie więc ani niższych podatków (3x15), ani autostrad, ani "jednego okienka", ani "zerowego deficytu budżetowego". Polityka gospodarcza PO oddala nas też od  Euro. Tymczasem w 2007 r. wg Banku Światowego Polska,  z punktu widzenia łatwości prowadzenia biznesu - spadła o 11 miejsc.

 
PDF Drukuj Email

Jacek Zdrojewski o gazecie Fakt i jej poglądach na temat generała Jaruzelskiego

FAKT  porównał proces gen. Jaruzelskiego i autorów stanu wojennego do norymberskiego  procesu zbrodniarzy hitlerowskich. Porównanie to jest szczególnie podłe i kłamliwe. Obraża pamięć historyczną Polaków. Mogło ukazać się jedynie w gazecie , której właścicielem jest pruska arogancja i tępota. Ci zaś co ją zredagowali dali świadectwo swej nikczemności. W Polsce takie gazety mają swoją nazwę. To gadzinówki..

 
PDF Drukuj Email
Leszek Milller o próbie odebrania generałowi Jaruzelskiemu przywilejów emerytalnych:
" Triumfem głupoty nad przyzwoitością jest zamiar odebrania wojskowej emerytury gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu i jego podkomendnym. Polityczne chłystki mszczą się na polskim zesłańcu i frontowym żołnierzu, który najpierw uratował nasz kraj przed najazdem Układu Warszawskiego, a następnie doprowadził do okrągłego stołu i transformacji ustrojowej o niezwykłym znaczeniu dla przyszłości Polski. Jeśli ktoś mówi, że trzeba odebrać jakieś mityczne przywileje generałowi, to oświadczam, że nie ma takiego przywileju, który mógłby wyrównać pierwszemu prezydentowi III Rzeczpospolitej jego zasługi.
 
<< Początek < Poprzednia 121 Następna > Ostatnie >>

Strona 121 z 121