Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

Siedziba partii

Korespondencję do 
Zarządu Partii
prosimy kierować na adres

Polska Lewica
ul. Al. Kamińskiego 2 m. 2
03-130 Warszawa
tel. 693-190-304 
     501-752-204

zarzad@polskalewica.pl 

Komentarze polityczne
PDF Drukuj Email

Kandydaci do Sejmiku Województwa Mazowieckiego

okręg 2


WOŁK-ŁANIEWSKA AGNIESZKA KATARZYNA lat 46


Lista 5 okręg 2 miejsce 2


Socjalistka, ateistka, postkomunistka honoris causa i „pani od Urbana” – co moi prawicowi adwersarze nie wiedzieć czemu uznają za obelgę. Z zawodu i zamiłowania komentator polityczny. Przez prawie 30 lat w zawodzie pracowałam we wszystkich lewicowych tytułach w Polsce. Od 2000 roku w „Tygodniku NIE” – z niewielkimi przerwami. W przerwach byłam naczelną „Dziennika Trybuna” i portalu strajk.eu. Napisałam – wraz z Jakubem Kopciem – książkę pt. „W kleszczach Putina, czyli polskie kłamstwo ukraińskie”. Nie mam psa, kota, rybek, ani dzieci; mam przyjaciół i ugruntowany światopogląd.

 
PDF Drukuj Email

Kandydaci do Sejmiku Województwa Mazowieckiego

okręg 1


ŻUKOWSKA NATALIA ALEKSANDRA lat 52


Lista 5 okręg 1 miejsce 4


Socjolog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji. Podejmując decyzję o kandydowaniu do Sejmiku Województwa Mazowieckiego chce swoją wiedzę z zakresu polityki społecznej i resocjalizacji wykorzystać do pracy nad najtrudnieszymi problemami Mazowsza (bezrobocie, niepełnosprawność, alkoholizm, przemoc w rodzinie, ubóstwo, bezdomność...).i

 
PDF Drukuj Email

Kandydaci do Sejmiku Województwa Mazowieckiego

okręg 7


SOCHA MARIA HENRYKA lat 60


Lista 5 okręg 7 miejsce 5


Fizjoterapeutka i polityk społeczny, absolwentka Medycznego Studium Zawodowego Wydział Fizjoterapii w Konstancinie Jeziornie i Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych w Uniwersytecie Warszawskim. Wykonując zawód fizjoterapeutki przez ponad 30 lat pomagałam ludziom w wychodzeniu z najtrudniejszych problemów zdrowotnych. Podejmując decyzję o kandydowaniu do Sejmiku Mazowieckiego chcę nadal rozwiązywać trudne problemy życiowe ludzi, mieszkańców Mazowsza. Udzielając mi swojego zaufania i oddając swój głos na mnie, możecie być pewni, że swoją wiedzę z zakresu polityki społecznej i doświadczenie wykorzystam dla dobra społeczeństwa ziemi mazowieckiej. Rozwój Mazowsza i podnoszenie poziomu życia obywateli to główna idea mojego kandydowania na funkcję radnej sejmiku.

 

 
PDF Drukuj Email

Kandydaci do Rady Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy okręg nr 1
(Bielany)


MROCZEK GRZEGORZ MAREK lat 60


Lista 5 okręg 1 miejsce 5


Wykształcenie wyższe (Uniwersytet Warszawski) - organizacja i zarządzanie.Emerytowany oficer policji. Interesuje się racjonalnym gospodarowaniem środkami publicznymi. Uważa, że jest najwyższy czas na staranne dysponowanie naszym wspólnym majątkiem, które powinno mieć za główny cel dobro szerokich kręgów społecznych. Uważam, że wieloletnie stosowanie zasady, realizujemy każdy, nawet komiczny pomysł, powoduje marnotrawstwo ludzkiej pracy i pieniędzy 

 

 
PDF Drukuj Email

KOMUNIKAT ZE SPOTKANIA ŚRODOWISK GENERALSKICH


W dniu 27 września 2018 roku w Warszawie odbyło się spotkanie reprezentantów środowisk generalskich żołnierzy i funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych, którym Prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej nadali te zaszczytne stopnie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele:


- Klubu Generałów Wojska Polskiego oraz ogniw terenowych stowarzyszeń generalskich,

- Stowarzyszenia Generałów Policji Rzeczypospolitej Polskiej,

- Klubu Generałów Państwowej Straży Pożarnej,

- Klubu Generałów i Admirałów Straży Granicznej,

- cywilnych i wojskowych służb specjalnych (UOP, AW, ABW, WSI, SWW, SKW),

- Związku Funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu,

- Służby Więziennej,

- Służby Celnej

Zgromadzeni generałowie wyrazili następujące stanowisko:

W trosce o bezpieczeństwo Polski i Polaków wyrażamy niepokój z powodu pogłębiających się podziałów w społeczeństwie i instytucjach stanowiących podstawy państwa tj. siłach zbrojnych i służbach mundurowych. Opowiadamy się za obiektywnym przekazem prawdy historycznej, uznaniem ciągłości działania Państwa i jego służb, które w każdych warunkach ustrojowych i politycznych dbają o bezpieczeństwo społeczeństwa i zapewnienie funkcjonowania Państwa. Dzisiejsze, wysokie bezpieczeństwo naszych obywateli to zasługa wielu pokoleń funkcjonariuszy i żołnierzy uczciwie służących Ojczyźnie.


Wypracowane długoletnią służbą świadczenia emerytalne i rentowe wszystkich służb mundurowych i ich rodzin uważamy za nienaruszalne. Obniżanie tych świadczeń może następować wyłącznie na drodze indywidualnych, prawomocnych rozstrzygnięć  w procesach sądowych, po wcześniejszym przedstawieniu zarzutów naruszenia prawa, z zachowaniem prawa do obrony, stosownie do obowiązujących gwarancji konstytucyjnych.


Dostrzegamy potrzebę ściślejszej współpracy wszystkich środowisk i organizacji reprezentujących formacje mundurowe. Deklarujemy wspólne działania w kluczowych obszarach dotyczących naszych środowisk i szeroko rozumianego bezpieczeństwa państwa. W tym celu powołujemy Konwent Generałów Rzeczypospolitej Polskiej, w skład którego wejdą reprezentanci organizacji generalskich wszystkich służb mundurowych. Konwent i organizacje generalskie rekomendują wspieranie Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP jako najszerszej reprezentacji środowisk służb mundurowych. Na poziomach lokalnych zachęcamy wszystkich byłych żołnierzy i funkcjonariuszy do większej integracji, wspólnych spotkań, wzajemnej pomocy. Szczególną rolę w działalności „ku dobru wspólnemu” upatrujemy w aktywności byłych przełożonych i dowódców.


Zachęcamy wszystkich emerytów i rencistów sił zbrojnych i służb mundurowych do większej aktywności w życiu politycznym. Warto kandydować i włączać się w prace samorządu terytorialnego czy parlamentu ale wyłącznie z list ugrupowań, którym bliskie jest demokratyczne państwo prawa.  Byłym żołnierzom i funkcjonariuszom aktywnie reprezentującym nasze środowiska deklarujemy jak najdalej idące wsparcie.

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 124