Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

naszym zdaniem
PDF Drukuj Email

 

Ryszard Rauba

„Żołnierzom Ludowego Wojska Polskiego Cześć i Chwała!!!”


W wydaniu tygodnika „Fakty i Mity” (z 18 marca 2016 r.) natknąłem się na taką oto informację : „PiS – owski historyk Sławomir Cenckiewicz, szef Centralnego Archiwum Wojskowego, ubliżał żołnierzom Ludowego Wojska Polskiego – twierdził, że ich wysiłek zbrojny z czasów II wojny światowej „nie mieści się w historii polskiego oręża”.


czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email


Ryszard Rauba

„Nie dla nauczania religi w szkołach publicznych”


Ponad miesiąc temu, drugiego lutego 2016 r. tak zwane Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wydało specjalny komunikat dotyczący nauczania religii w szkole „w związku z obywatelskim projektem prawnym o zmianie ustawy o systemie oświaty w zakresie finansowania nauczania religii”.


czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email


Bartosz Stefański

„Komu zależy na likwidacji Podkarpacia”


Gdy patrzę na Podkarpacie zdumiewa mnie podejście naszych władz. Tak na szczeblu centralnym jak i samorządowym. W czasie wyborów dużo się mówi o tym regionie. Ogłasza programy inwestycyjne. Na tym koniec.

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email


Bartosz Stefański

Karać surowo ale nie za wygląd."

Ostatnio dużo się mówi o przestępczości seksualnej. Czytałem oburzenie naszych katolickich polityków na władze Kolonii, które postanowiły uczyć uchodźców, zamiast ich surowo karać. Zadziwia mnie, że gdy chodzi o nasze podwórko nikt nie zwraca uwagi, że dokładnie jak Niemcy postępuje rząd p. Beaty Szydło

czytaj więcej...

 
PDF Drukuj Email


Bartosz Stefański

Rola lewicy w aktualnej sytuacji społeczno ekonomicznej."

Po niedawnych wyborach parlamentarnych w Polsce doszła do władzy partia o konserwatywnych katolickich poglądach. Konserwatyści zapowiedzieli wprowadzenie rozwiązań socjalnych. Powstaje zatem pytanie, czy lewica jest jeszcze potrzebna?

czytaj więcej...

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 5