Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

PDF Drukuj Email

O bzdurach w PZD cz.1 – Ilu członków zarządu ogrodu potrzeba do otwarcia bramy na działkę?

 

Przeglądając strony www w internecie napotkałem następujący artykuł, który opisywał karygodne działania zarządu ogrodu na Pieninach w okręgu Łódzkim PZD.

 

Jak się Państwo zorientowali po lekturze tego listu działkowicz musi prosić zarząd ROD o zgodę na jednorazowy wjazd na teren ogrodu aby móc rozporządzać własnym majątkiem?

 

Bzdury, które opowiada przedstawiciel PZD są porażające nieznajomością prawa. Żadna uchwała jakichkolwiek władz PZD nie może naruszać obowiązującego w Polsce prawa.

A oto niektóre z przepisów, które narusza uchwała na którą powołuje się Pan Narcyz Bartniak

Konstytucja RP w art. 21 i 64 gwarantuje każdemu prawo do własności. Zgodnie z ustawą zasadniczą prawo to może podlegać ograniczeniom wprowadzonym tylko na podstawie ustawy ( a przecież nasadzenia na działce stanowią własność tylko i wyłącznie działkowca a nie działaczy PZD, którzy uzurpują sobie prawo do ograniczenia możliwości nim władania) i jedynie w zakresie, w jakim nie naruszają one istoty prawa własności.


Wnioski:

Wydaje się absolutnie niezbędne skierowanie do dysponentów klucza, żądania na piśmie jego wydania do swobodnego wjazdu na teren ogrodu (oczywiście w zgodzie z regulaminem) w celu korzystania ze swojej własności. W przypadku braku zgody należy skierować sprawę do sądu w celu ukarania winnych tego stanu (osoby podpisane na uchwale) wraz z żądaniem rekompensaty za poniesione koszty np. koszt powtórnego transportu materiałów bo nie było możliwości wjazdu na teren ogrodu itp. Podstawa prawna to art. 415, 416, 361 Kodeksu Cywilnego

Porównaj wyrok Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieście.

Na pewno groźba zapłaty odszkodowania otrzeźwi niekompetentnych działaczy PZD.


I na koniec pytanie:

Czy w przypadku zasłabnięcia działkowca lub pożaru na działce i potrzeby dojazdu Pogotowia Ratunkowego lub Straży Pożarnej też zainteresowany działkowiec musi pisać podanie o otworzenie bramy???

Kompletna bzdura a konsekwencje ewentualnego zgonu działkowca posienie ten kto podpisał tę bzdurną uchwałę uniemożliwiającą dojazd pomocy medycznej i będzie to odpowiedzialność karna.