Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

PDF Drukuj Email

O bzdurach uchwalanych przez OZM PZD w Warszawie.


Pozwolę Państwu przedstawić kolejne bzdury uchwalane przez skompromitowanych działaczy Okręgowego Zarządu Mazowieckiego Polskiego Związku Działkowców w Warszawie, które nie posiadają żadnej mocy prawnej. W tym artykule zajmę się uchwałami dotyczącymi podwyższonej opłaty ogrodowej uiszczanej w roku nabycia prawa do działki. Są to uchwała nr 5/XVI/2015 i 6/XVI/2015 obie z dnia 27 stycznia 2015 r., które są obowiązujące w dniu pisania tego artykułu – według informacji zawartych na stronie www PZD. Oba te dokumenty zostały pobrane ze strony www Polskiego Związku Działkowców w dniu 3 lutego 2016 r.


A co zawierają te bzdury.

 

Uchwały nr 5/XVI/2015 i 6/XVI/2015 powołują jako podstawę ich wydania art. 153 ust 1 pkt.2 Statutu PZD oczywiście nie podając którego (kiedy został uchwalony). Sięgnijmy więc do KRS gdzie każde stowarzyszenie ma obowiązek ujawnić wszelkie zmiany w swoim statucie. W wydruku z KRS-u na stronie 4 podano, że w dniu podjęcia wyżej wymienionych uchwał obowiązywał Statut PZD uchwalony w dniu 17 grudnia 2011 roku, który w art. 153 ust 1 nie zawiera żadnych punktów, a brzmi następująco cytuję:

 

1. Krajowa Komisja Rewizyjna sprawuje kontrolę nad działalnością statutową i finansową PZD.”

 

Co ma kontrola Krajowej Komisji Rewizyjnej do podwyższania wysokości opłat wiedzą chyba tylko podpisani pod tymi uchwałami, bo każdy zdroworozsądkowy działkowiec wie, że jest to stek bzdur bez żadnego znaczenia prawnego. W związku z tym mam pytanie co robią prawnicy zatrudnieni w OZM PZD (i suto wynagradzani z naszych składek), że takie bzdury podpisuje Prezes i Skarbnik OZM PZD czyżby nie weryfikowali poprawności prawnej podejmowanych uchwał przez Okręgowy Zarząd Mazowiecki PZD.

 

Kolejna kompromitacja do nagłówek uchwały nr 6/XVI/2015, który zawiera niepoprawną nazwą związku cytuję:


„...SKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW...”.


Działacze, którzy podpisywali tą uchwałę nie wiedzą z jakiej firmy biorą za te bzdury duże pieniądze? Kompromitacja!!!