Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy


POLSKA LEWICA
okręg warszawski

Siedziba - Warszawa

Polska Lewica
zarzad@polskalewica.pl

 

Zarząd Okręgu Warszawa

Nasz komentarz Warszawa

Sto słów Warszawa

PDF Drukuj Email

Nie dla ACTA


Jak zwykle rząd PO zignorował oczekiwania Polaków i podpisał umowę ACTA. Pomimo protestów, braku szerokich konsultacji społecznych i wystąpień organów nadzorujących przestrzeganie praw i wolności obywatelskich takich jak:

 

Rzecznik Praw Obywatelskich (wystąpienie RPO do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska)
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (wystąpienie GIODO do Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boni)

którzy wskazywali na zagrożenie poszczególnych praw jednostki Premier Donald Tusk postawił na swoim i wydał polecenie podpisania ACTA Ambasadorowi Rzeczpospolitej Polskiej w Japonii argumentując to tym, że można nie ratyfikować podpisanej umowy.

W związku z czym, stawiam pytanie: To po co ją kazał podpisywać? i robić pośmiewisko z Polski – podpisują a nie ratyfikują to znaczy nie wiedzą co podpisali? a może chodzi tylko o zamydlenie oczu opinii publicznej i ratyfikacja umowy nastąpi poprzez dyscyplinę partyjną bez oglądania się na oczekiwania społeczeństwa.

Dla jasności stanowisk Polska Lewica jest za ściganiem przestępstw przeciwko własności intelektualnej ale przeciwko ograniczaniu wolności obywatelskich.

Inne kraje,które miały zastrzeżenia do umowy ACTA nie zdecydowały się na jej podpisanie. Są to: Cypr, Estonia, Niemcy, Słowacja czy Holandia.

 

 


 

Okręg Warszawa

Warszawa