Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

PDF Drukuj Email

Bajki o przestrzeganiu prawa przez PZD cz. 10.


Znacie opowieści (bajki) tzw. działaczy Polskiego Związku Działkowców, jak to w tym związku przestrzega się przepisów prawa?


W tym artykule zajmiemy się sytuacją w ROD "Przyszłość" w Gdańsku.

Jak zapowiadaliśmy w artykule Bajki o przestrzeganiu prawa przez PZD cz.9 publikujemy dalsze materiały obrazujące łamanie prawa przez tzw. działaczy PZD.

 

Przedstawiamy Państwu prośbę jednego z działkowców ROD "Przyszłość" w Gdańsku skierowaną do Urzędu Miasta Gdańsk o podjęcie interwencji w sprawach opisanych w tym wystąpieniu ponieważ władze zwierzchnie nad Zarządem ROD czyli Okręgowy Zarząd PZD w Gdańsku wszelkie wystąpienia działkowców zbywa wymownym milczeniem nie podejmując żadnych interwencji czy prób wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

 

Interwencję w sprawach sygnalizowanych nieprawidłowości w działalności Zarządu ROD "Przyszłość" podjął Rzecznik Praw Obywatelskich

 

O tym, że władze zwierzchnie Polskiego Związku Działkowców posiadały wiedzę o sytuacji w ROD "Przyszłość" w Gdańsku świadczą poniższe pisma:

ü z dnia 12 maja 2014 r. skierowane do Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Gdańsku

ü z dnia 26 marca 2016 r. skierowane do Krajowej Rady PZD w Warszawie

 

Jak zwykle oczekujemy na wyjaśnienia kompetentnych władz Polskiego Związku Działkowców (chętnie udostępnimy naszą stronę bez żadnych warunków wstępnych) ale nauczeni doświadczeniem wątpimy aby jakieś wyjaśnienia wpłynęły do partii Polska Lewica.

 

P.S.

Protokół Komisji Uchwał i Wniosków WZD ROD "Przyszłość" z dnia 30 maja 2009 r.