Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

PDF Drukuj Email

Jak bawią się Stowarzyszenia ogrodowe.

 

Wyodrębnione z PZD Stowarzyszenia Ogrodowe kontynuują tradycje ruchu ogrodnictwa działkowego, stawiają na integrację i rodzinną atmosferę w ogrodach .Właśnie w dniu 3 września br Stowarzyszenie Ogrodowe „Lotnisko”  w Warszawie, na prośbę działkowców z tego ogrodu, zorganizowało trzecie  Ogrodowe Dni Działkowca.  Podczas obchodów widać było jak wszyscy czują się odpowiedzialni za swój ogród i chętnie integrują się w ramach rodziny działkowej. Radość i wzajemne więzi  działkowców były widoczne na każdym kroku.   Bawili się wszyscy od maluchów po seniorów. Nie zabrakło imprez, muzyki i zabawy dla najmłodszych. Uśmiechnięte dzieci z pomalowanymi buźkami uczestniczyły w konkursach, co pozwoliło dorosłym skorzystać zabawy przy muzyce. Społeczność ogrodowa z szacunkiem i troską zajęła się osobami niepełnosprawnymi oraz seniorem, który co prawda nie ma już działki, ale z przyjemnością corocznie uczestniczy w organizowanej imprezie.  W obchodach nie zabrakło również przedstawicieli innych Stowarzyszeń z terenu Warszawy. Świadczy to o tworzącej się integracji i współpracy nowo powstałych stowarzyszeń ogrodowych.

 

Nikt nie był głodny, uczestnicy imprezy z przyjemnością posilali się bigosem, kiełbaską i tradycyjnie przynależnym takim imprezom piwkiem. Wielu działkowców zaopatrzyło się w rośliny ogrodowe, które po przystępnych cenach można było nabyć na zorganizowanym kiermaszu.

 

Słowa podziękowania skierowane były również do Zarządu Ogrodu, a przede wszystkim prezesa Pani Anny Chmielak.

 

Muzyka i śmiech roznosiły się wokół co wywoływało zaciekawienie przechodniów. Podczas obchodów nie było politykierstwa i zadęcia, obchodom towarzyszyła radość  i wzajemny szacunek.

 

Nagranie uroczystości

Dnia Działkowca w dniu 3 września 2016 r. 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.