Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

PDF Drukuj Email

Cud w Polskim Związku Działkowców - Okręgowy Zarząd Mazowiecki PZD w Warszawie zwraca pieniądze.

 

Pamiętacie Państwo mój artykuł z dnia 16 stycznia 2015 r. zatytułowany " Kolejne bzdury uchwalane przez działaczy OZM PZD w Warszawie na przykładzie Stowarzyszenia Działkowego Zielone Wzgórza”, w którym opisałem między innymi próbę bezprawnego wyłudzenia pieniędzy przez Okręgowy Zarząd Mazowiecki Polskiego Związku Działkowców w Warszawie? Podstawą tego żądania był świstek papieru podpisany przez Prezesa OZM.


Proszę zwrócić uwagę na akapit 4 w którym opisałem czym grozi bezprawne żądanie wnoszenia opłat przez członków Stowarzyszenia Działkowego Zielone Wzgórza na konto OZM PZD w Warszawie.


Jednak tzw. działacze PZD nic sobie z tego, w tamtym okresie, nie robili i żądali bezprawnych opłat nachodząc działkowców niezależnego stowarzyszenia.


Jednak Zarząd Stowarzyszenia Działkowego Zielone Wzgórza zawiadomił o fakcie wyłudzeń przez OZM PZD w Warszawie nienależnych opłat - prokuraturę.


I stał się kolejny cud - OZM PZD w Warszawie zwraca nienależnie pobrane opłaty na konto Stowarzyszenia Działkowego Zielone Wzgórza lub do rąk działkowców. Dla przykładu zamieszczam tylko dwa przelewy ale w posiadaniu Polskiej Lewicy jest ich o wiele więcej.


Tak więc drodzy działkowcy, w przypadku żądania przez tzw. działaczy PZD nienależnych opłat kierujcie sprawy do prokuratury lub bezpośrednio do sądów, na pewno wygracie - patrz wyrok Sądu Rejonowego w Sosnowcu - a wyłudzacze poniosą należną karę i tego im życzymy.


I na koniec pytanie do władz krajowych Polskiego Związku Działkowców - czy osoby (wiemy kto), które zmusiły działkowców do bezprawnych opłat poniosą odpowiedzialność?

 

Chętnie zamieścimy wyjaśnienia i informacje o podjętych działaniach władz PZD.