Wydarzenia na lewicy

Zarząd Polskiej Lewicy

PDF Drukuj Email

O znikających stanowiskach OZ PZD w Poznaniu.

W załączeniu prezentujemy stanowisko Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, które dostarczyli nam działkowcy z okręgu poznańskiego. Jak Państwo się przyjrzycie temu stanowisku ten gotowiec ma datę 30 czerwca 2016 r. a został opublikowany przez OZ Poznań już w dniu 10 czerwca 2016 r???. Co ciekawsze powyższe stanowisko zostało usunięte ze strony OZ PZD w Poznaniu już po godzinie czyżby zostało opublikowane za wcześnie??? Czy może jest to przygotowanie jakieś akcji przez tzw. działaczy PZD przeciwko niezależnym mediom?

Bardzo ciekawie brzmi w tym stanowisku następujące zdanie cytuję: "Autorzy artykułów nie tylko wykazują się mierną znajomością prawa PZD ale także manipulując informacjami, mieszając fakty z domysłami oraz wyciągając błędne wnioski przedstawiają PZD w bardzo złym świetle."

Tytułem komentarza odnośnie tego zdania zadam tylko parę pytań a Państwo sami wyciągną wnioski.


1. C  Czy rację mieli działkowcy czy tzw. działacze PZD, którzy twierdzili, że obowiązuje w PZD Statut z dnia 23 października 2014 r. Jako dowód proszę porównać wyciąg z KRS-u, gdzie wyraźnie jest napisane, że Statut PZD z taką datą nie istnieje - jest nielegalny oraz pismo Prezydenta m.st. Warszawy.2. 2. Czy rację mieli działkowcy czy tzw. działacze PZD, którzy twierdzili, że obowiązuje tzw. opłata partycypacyjna. Jednoznacznie w tej sprawie wypowiedział się organ nadzorczy nad PZD tzn. Prezydent m.st. Warszawy oraz Sąd Rejonowy w Sosnowcu.

Przytoczone przykłady świadczą, że znajomość prawa jest po stronie autorów a nie tzw. działaczy Polskiego Związku Działkowców i być może to było przyczyną usunięcia tego stanowiska ze strony OZ PZD w Poznaniu, Chętnie zamieścimy wyjaśnienia Okręgowego Zarządu w Poznaniu o ile takie napłyną do naszej redakcji.